1400 TL'ye SSD önerisi

Bütçe
1400
Merhaba ben bir şey sormak istiyorum. Express diye bir şey var SSD'lerde benim attığım SSD Express 4.0 sizin attığınız 3.0 farkı ne.
O SSD slotunun teknolojisi diye açıklayayım. Kısaca şöyle, PCI Express 4.0 daha yeni 3.0 bir önceki. Aradaki en büyük fark 4.0 lar daha yüksek hızları destekliyor.

Ama senin anakartın zaten 4.0 desteklemiyor. Yani iki SSD de 3.0 hızında çalışacak.

Ayrıca şöyle de bir şey var, hız farkını neredeyse fark etmezsin, oyun vs oynayacaksan sadece. Hız farkı en çok dosya aktarımında fark ediyor. O yüzden çok yüksek hızlara zaten çok ihtiyacın yok.

970 Evo Plus da çok iyi bir SSD. O yüzden tavsiye ederim.

O SSD slotunun teknolojisi diye açıklayayım. Kısaca şöyle, PCI Express 4.0 daha yeni 3.0 bir önceki. Aradaki en büyük fark 4.0'lar daha yüksek hızları destekliyor.

Ama senin anakartın zaten 4.0 desteklemiyor. Yani iki SSD de 3.0 hızında çalışacak.

Ayrıca şöyle de bir şey var, hız farkını neredeyse fark etmezsin, oyun vs oynayacaksan sadece. Hız farkı en çok dosya aktarımında fark ediyor. O yüzden çok yüksek hızlara zaten çok ihtiyacın yok.

970 EVO Plus da çok iyi bir SSD. O yüzden tavsiye ederim.

Peki anakartın modeli bir tık daha yükseltilmeli mi?

Geri
Yukarı