14000 TL'ye dizüstü bilgisayar önerisi

Bütçe
14000

dijitalbaron

Decapat
Hocalarım merhaba.
Elimdeki kasayı satıp RTX 3050 Ti ve üstü bir laptop almak istiyorum. İstediğim laptop Monster'ın 3050 Ti olan Abra serisinden veya ASUS TUF.

1. Sorum; Aşağıda vereceğim kasa mı yoksa laptop mu?
Gerek performans, gerek mining açısından cevaplarsanız sevinirim. (Soğutmayı yok sayarak direkt performans açısından konuşabilirsiniz. Elimde gayet iyi laptop soğutucuları var.)

2. Sorum; ASUS TUF'un 3050 olan modeli mi, yoksa Monster Abra 3050 Ti olan modellerden mi?

Fiyat:
ASUS’un 15.6 kasası 12.950 TL.
Monster’ın 15.6 kasası 12.800 TL.
Monster’ın 17.3 kasası da 13.300 TL.
Monster için 17.3 düşünüyorum; daha büyük kasa, ısınma sorununda ufak da olsa çözüm olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Performans konusunda kasa bir adım her zaman öndedir. Ayrıca notebook soğutucuları hiçbir işe yaramıyor. Sadece kasanın dışına hava üflüyorsunuz o kadar.
Laptop konusunda ise https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-55-52tl.html bu Acer 75W Ti bulunuyor. Attıklarınız 60W.

Konu dışı olacak kusura bakmayın ama 3,5k bütçenizin üstüne çıkabilirseniz 2060lı laptopumu satıyorum. 3050nin 4gb vrami mining için yetmez.

Son düzenleme:
Elimde de şöyle bir kasa var;
•XFX RX 5500XT 8G
•16G RAM
•5 3500X
•500G M2

3. Sorum; bu kasayı kaça satışa koymalı, kaça satmalıyım?

Bu kasayla mining yapmayı düşünüyorum ama açıkçası değmez diye girişmedim.
Performans konusunda kasa bir adım her zaman öndedir. Ayrıca notebook soğutucuları hiçbir işe yaramıyor. Sadece kasanın dışına hava üflüyorsunuz o kadar.
Laptop konusunda ise https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-55-52tl.html bu Acer 75W Ti bulunuyor. Attıklarınız 60W.
Acer istemiyorum kesinlikle. Markaya karşı geçmiş sorunlarım ve çözüm politikaları hoşuma gitmiyor. Soğuk bir ortamda çalışacak laptop onu da belirteyim. İçinden sürekli ve hızlıca soğuk hava geçecek özetle.

Elimde de şöyle bir kasa var;
•XFX RX 5500XT 8G
•16G RAM
•5 3500X
•500G M2

3. Sorum; bu kasayı kaça satışa koymalı, kaça satmalıyım?

Bu kasayla mining yapmayı düşünüyorum ama açıkçası değmez diye girişmedim.

Acer istemiyorum kesinlikle. Markaya karşı geçmiş sorunlarım ve çözüm politikaları hoşuma gitmiyor. Soğuk bir ortamda çalışacak laptop onu da belirteyim. İçinden sürekli ve hızlıca soğuk hava geçecek özetle.
Kasalı pc ile alakalı bilgim çok az, genelde laptop tarafındayım ben işin.

Attıklarımdan 15.6 olan Monster, 3050 Ti 75W. Acer yerine onu daha mantıklı buluyorum. Monster’ın müşteri ilişkileri katbekat iyi ve arada 1500 lira var.

Teklifiniz için ise; maalesef güncel bir kartlı ve sıfır bir cihaz arıyorum sadece.
Monster kimseye tavsiye etmiyorum. Ucuz etin yahnisi. İmkanınız yoksa alınabilir. Ama dediğiniz gibi güncellik arıyorsanız monster bunun tam zıttı. Sürücü sıkıntıları bios sıkıntıları dertleri çok fazla.
Eklemeyi unutmuşum, monsterlar 75w gözüksede anlık gücü o, arkadaşa testlerini yaptık 75w yazan bilgisayar yük altında ortalama 62w anca gördü.

Ekran kartının güncelliği konusunda da bir yorum yapamam. 8 yıllık 1080 ile 35mh kazan arkadaşlarım var. 3050 maksimum 11 mh kazıyor. Tercihtir bilemem.

Son düzenleme:
Monster kimseye tavsiye etmiyorum. Ucuz etin yahnisi. İmkanınız yoksa alınabilir. Ama dediğiniz gibi güncellik arıyorsanız monster bunun tam zıttı. Sürücü sıkıntıları bios sıkıntıları dertleri çok fazla.
Eklemeyi unutmuşum, monsterlar 75w gözüksede anlık gücü o, arkadaşa testlerini yaptık 75w yazan bilgisayar yük altında ortalama 62w anca gördü.

Ekran kartının güncelliği konusunda da bir yorum yapamam. 8 yıllık 1080 ile 35mh kazan arkadaşlarım var. 3050 maksimum 11 mh kazıyor. Tercihtir bilemem.
Diğer tercihim de Asus TUF tabii ki. Bütçem olursa MSİ çok daha iyi tabii ki.

Vallahi bilmiyorum hocam, her markayı kullanmış biri olarak Türkiye'deki hizmetlerin hepsi kötü. ASUS TUF dashler güzel bence PC olarak ama işlemci çekirdeği az. MSI'ları beğenmiyorum. HP Pavilion'un yeni kasalarını beğeniyorum. GameGaraj'da fena değil. Size kalmış.

Geri
Yukarı