1400TL’ye ekran Kartı, kasa ve monitör tavsiyesi

ArdaOz82

Hectopat
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: Asus PRIME B350M-A
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 DRAM 3000MHz C16 Siyah
Ekran Kartı:
HDD: Toshiba P300 High Performance 1TB 3.5
SSD: Toshiba OCZ TR200 240GB 555/540 MB/sn 2.5
Kasa:
Psu: FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE

Parçaları 1 haftadır düşünerek buraya kadar getirdim. Sinerji'de 3100TL ediyor. Ancak ekran kartı monitör ve kasada kararsızım. Bilgisayar parçalarının 4500TL’yi geçmemesini istiyorum. Monitör de çok pahalı olmasın. Teşekkürler. Kasayı çok gösteriş olsun diye seçmeyin performans odaklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem o işlemciyi çift kanal RAM ile kullanmanız. Bizzat tek-çift kanal arasındaki farkı gördüm ve şiddetle tavsiye ediyorum, tabi parçaları almadıysanız ve imkanınız varsa...

Ayrıca 4500 TL bütçeniz varken ekran kartı+kasa+monitör için 1400 TL sönük kalacaktır. Sistem tavsiyesi istemenizde fayda var, tabi parçaları almadıysanız :)

Tavsiyem o işlemciyi çift kanal RAM ile kullanmanız. Bizzat tek-çift kanal arasındaki farkı gördüm ve şiddetle tavsiye ediyorum, tabi parçaları almadıysanız ve imkanınız varsa...

Ayrıca 4500 TL bütçeniz varken ekran kartı+kasa+monitör için 1400 TL sönük kalacaktır. Sistem tavsiyesi istemenizde fayda var, tabi parçaları almadıysanız :)
Parçalar elimde değil evet. Ancak gerekirse güzel bir ekran kartı bulabilirseniz iyi olur. Çift kanal RAM yapmak için ya 2x4 seçeceğim veya bütçemin artması için oldukça uzun süre bekleyeceğim. Eğer sistem önerisi yapacaksanız lütfen Intel kullanmayın ve şu anakart üzerinden sistemi toplayın. Asus PRIME B350M-A.

2.el ekran kartı alabilir misin?
Parçaları kendim belirleyip toplu halde almayı düşünüyorum o yüzden 1. el olsa sevinirim
Parçaları kendim belirleyip toplu halde almayı düşünüyorum o yüzden 1. el olsa sevinirim

Cooler Master MasterBox Lite 5 500W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa Bu kasayı seçip ayrı bir psu almasam iyi olur mu?

Cooler Master MasterBox Lite 5 500W 80 Plus USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa Bu kasayı seçip ayrı bir psu almasam iyi olur mu?
Elinizde zaten 600W PSU yok muydu? Olmasa bile kasaya 500 TL'yi verince diğer parçaları ne yapacaksınız? Bence yeni bir konu açın 4500 TL bütçeli sistem toplama diye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı