1400W bass için Amfi seçimi

Yer
ANKARA
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Pioneer 1400W 800rms bass var. Bunu arabama bağlamak istiyorum fakat nasıl bir amfi seçeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz ve arabanın kendi hoparlorune zarar verir mi? Pek bilgim yok yardım eder misiniz iyi günler.

Bütçe belirtin. Subwoofer'ı rms olarak tam yükte Drive etmek istiyorsanız mono amfi alıp nispeten uygun fiyata çözüm sağlayabilirsiniz. Aracın kendi hoparlörlerini teypten sürmeye devam edecekseniz stereo amfi almanıza gerek yok fakat tüm hoparlörleri ve Subwoofer'ı amfi ile Drive edecekseniz 5 kanal bir amfi tercih etmeniz gerekebilir. Subwoofer'ın tam modelini yazar mısın? Kaç ohm olduğunu kontrol edelim.

Bütçe belirtin. Subwoofer'ı rms olarak tam yükte Drive etmek istiyorsanız mono amfi alıp nispeten uygun fiyata çözüm sağlayabilirsiniz. Aracın kendi hoparlörlerini teypten sürmeye devam edecekseniz stereo amfi almanıza gerek yok fakat tüm hoparlörleri ve Subwoofer'ı amfi ile Drive edecekseniz 5 kanal bir amfi tercih etmeniz gerekebilir. Subwoofer'ın tam modelini yazar mısın? Kaç ohm olduğunu kontrol edelim.

Kanka 3000W amfi almayı düşünüyorum 2.el sence arabayı ve bass i besler mi ben hem araba hem de amfi ve basstan ses istiyorum.

Kanka 3000W amfi almayı düşünüyorum 2.el sence arabayı ve bass i besler mi ben hem araba hem de amfi ve basstan ses istiyorum.

3000W? :D neyi beslemeyi düşünüyorsun kicker solo X falan mı? Peak değerlerini dikkate almayın. Almayı düşündüğün amfinin modelini at kontrol edelim. Aracın hoparlörlerini de amfi üzerinden sürmek istiyorsan 1 tane 5 kanal amfi veya 1 tane mono 1 tane stereo 4 kanal amfi alıp sürebilirsin. Bütçeye bağlı.

4 kanal mg Audio mg600.4 2400W amfi arkadaşa sordum rahatlıkla besler diyor sizce alınır mı? Hocam.

Bahsettiğiniz amfiye baktım 1600 lira gibi bir fiyatı var ve düşündüğüm gibi 4Ohm'da 60W rms veriyor kanal başı. Bridge yapıp Drive ettiniz diyelim 120W rms amfi ile 800W rms subwoofer sürebileceğinizi kim söyledi size? :D
Çalar çalmaz değil de Subwoofer'ın 8'de 1'ini kullanırsınız en fazla bu amfi ile. Ses tatmin etmeyeceği için gaini sonuna kadar açıp üzerine bir de bass Boost açarsınız amfiyi iyice ısıtırsınız. Bir de üzerine kablolarınız kalitesizse daha çeşitli sorunlara yol açabilir.
Bahsettiğiniz 800W rms çok ciddi bir değer. Subwooferınızın tam modelini yazın yardımcı olalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı