140W 3070 Laptop GPU ile ne kadar madencilik yapılabilir?

TLPA

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
MSI GP76 Leopard laptoba sahibim, laptop 3070 Laptop GPU 'suna sahip. 130W ancak uygun koşullar olduğunda 140W 'a kadar çıkıyor. Bu GPU 'yu kıyasladığımızda güç olarak 2070 Super civarında ortalama güç veriyormuş. Ben bunu GPU zarar görmesin diye 100W civarında sınırlayıp günde 19-20 saat kullanmak istiyorum. Önceliğim cihazı yormamak. Hatta sadece gece yarısı bile çalıştırabilirim. Madencilik yaparak bu GPU ile saatlik, günlük, aylık ortalama kaç dolar karşılığında coin kazabilirim? Sadece soruyorum, henüz kararlaştırmadım. Makina ben işteyken ve gece uyurken yatıyor, VirtualBox veya VMware ile Linux kurup o şekilde hareket etmeyi düşünüyorum.

Overclock belleklere yapılıyor ve ciddi bir sıcaklık artışı yaşanmıyor. Eğer ciddi bir şekilde bu işi yapacaksanız overclock ile yapmalısınız yoksa o şekilde makinadan verim düşük olur.

Belleklerde sıcaklık sensörleri yok, çok kritik seviyelere gelirse ya yanarlar yada kendilerini hasar almamak için kapatırlar. (Başıma geldi)

Belleklerde sıcaklık sensörleri yok, çok kritik seviyelere gelirse ya yanarlar yada kendilerini hasar almamak için kapatırlar. (Başıma geldi)
GPU sıcaklığının 5 derece hadi bilemedin 10 derece üzeri olsun üstelik belleklerde soğutman var. Karar senin ama yanan kapanan görmedim. Haddinden fazla overclock yaparsan mavi ekran verir bizde bu işteyiz sonuçta.

GPU sıcaklığının 5 derece hadi bilemedin 10 derece üzeri olsun üstelik belleklerde soğutman var. Karar senin ama yanan kapanan görmedim. Haddinden fazla overclock yaparsan mavi ekran verir bizde bu işteyiz sonuçta.
Yok ya düşündüm de bu işe hiç girmeyeceğim, makinamı seviyorum.

Tam aynı model değil ama siz de bu civarda değerler alırsınız. Eğer daha serin çalışması için mh'ı kısıp 100w civarında bir ayar yaparsanız tahmini gücü biraz daha kısınca 60mh kazım gücünüz olur. Sistemi de boşta 70w sayarsak toplam 180w tüketiminiz olur. Elektriği çıkarmadan günlük 4,40 dolar, elektriği çıkarınca 4 dolar civarı kazanırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rtx 3070 laptopların mh larına 60.65 alıyorlar. Ben o.c siz 47mh başlıyor.
Core=0
Memory= 1500 yaptım 55 mh alıyorum
130w çekiyor
Memory type=hynix Samsung olmadığı için mi düşük alıyorum?

Aslında halan daha şeytan gıdıklıyor ama makinanın zarar görmesini istemiyorum. En son 40.000 liraydı, şimdi bakmaya korkuyorum. Eğer bu işe girersem kredi çekip bir 3090 'la falan girmeyi düşünüyorum.

Makinamı seviyorum, ateşe atamam. 😀
3 Kuruş az kazsın bir şey olmaz. Ekran kartı için bende 60-70 derecelerde gezerim diye düşünüyorum. Hatta bir şekilde 60 'larda gezersem mis gibi olur, hiçbir şey olmaz.
Makinemi seviyorum az kazsın diyen biri mininge hiç girişmez. Yapacaksan tam yap. Oradan kısayım buradan kısayım bir anlamı yok. 60-70 derece sıcaklıkta çalışacaksa kart nerden kıstığının bir önemi zaten yok. Saatlerce 65-70 derece çalışacak kartta onu bunu kısmanın bir mantığı yok.

Makinemi seviyorum az kazsın diyen biri mininge hiç girişmez. Yapacaksan tam yap. Oradan kısayım buradan kısayım bir anlamı yok. 60-70 derece sıcaklıkta çalışacaksa kart nerden kıstığının bir önemi zaten yok. Saatlerce 65-70 derece çalışacak kartta onu bunu kısmanın bir mantığı yok.
Bu yüzden girmiyorum işte hocam, kredi çekip GPU almak daha akıllıca gibi. Ben bu bilgisayarı Allah izin verirse 6 sene aktif, gerisini bozulana kadar kullanmayı planlıyorum. Tabi belki sonrasında satarım. 41.000 TL 'lerde geziyordu en son makinanın sıfırı.

Geri
Yukarı