14300 TL sistem toplama

Bütçe
14.300 TL

Almadan önce şu sisteme bir bakın gerekli güncelleştirmelerle ben çok iyi buldum.

Evet gördüm fakat Ryzen düşünmüyorum birkaç araştırma yaptığımda ısı ve performans olarak 10400F 10500 10600 falan mantıklı geldi dediğim gibi hangi parçalarla falan ne yapacağım hakkında fikrim yok gerek işlemci gerek anakart çok iyi sistem toplayan bir abim yardım ederse sevineceğim yeni konu açıp öne çıkaracağım bakalım artık.

Hocam stokta yok.
Hocam biliyorum acelesi var mı bilmiyorum atıyım dedim.
Evet gördüm fakat Ryzen düşünmüyorum birkaç araştırma yaptığımda ısı ve performans olarak 10400F 10500 10600 falan mantıklı geldi dediğim gibi hangi parçalarla falan ne yapacağım hakkında fikrim yok gerek işlemci gerek anakart çok iyi sistem toplayan bir abim yardım ederse sevineceğim yeni konu açıp öne çıkaracağım bakalım artık.
Hocam 3060ti var ayrıca o kadar fazla sıcaklık farkı olacağını sanmıyorum az düşünün derim.

Hocam biliyorum acelesi var mı bilmiyorum atayım dedim.

Yo yo acelem yok üniversite sınavımdan sonra yerleşince alacağım dolarda ne olur bilinmez yükselmeye başlarsa yükselir gibi olursa hemen alacagım o yuzden erkenden işimi çözmek istedim bu saaten sonra yeni ekran kartı falan çıkmaz herhalde DDR5 ana kartlar çıkacak diyorlar ayrı mesele.

@RPM
Bu bütçede 10400F veya 3600 yerine 5600X veya 3700X'li bir sistem toplanabilir. Ayrıca sizin attığınız sistemde monitör çok pahalı geldi gözüme. Son olarak 2x16 yerine 4x8 daha mantıklı olur, anakartınızın 4 ram slotunu kullanabilirsiniz.

@RPM
Bu bütçede 10400F veya 3600 yerine 5600X veya 3700X'li bir sistem toplanabilir. Ayrıca sizin attığınız sistemde monitör çok pahalı geldi gözüme. Son olarak 2x16 yerine 4x8 daha mantıklı olur, anakartınızın 4 RAM slotunu kullanabilirsiniz.

Evet her şeyi sonradan fark ediyorum birazdan konu açacağım ben bir şey yazmıyacagım bılgısı olan abımız falan varsa yorumunu yapar tartışırız 3200 3400 falan aralıgındakı 2 klar iyi gibi görüntü kalitesi olarak neden pahalı geldiki.

Evet her şeyi sonradan fark ediyorum birazdan konu açacağım ben bir şey yazmıyacagım bılgısı olan abımız falan varsa yorumunu yapar tartışırız 3200 3400 falan aralıgındakı 2 klar iyi gibi görüntü kalitesi olarak neden pahalı geldiki.
Görüntü kalitesi olarak değil, fiyat açısından bahsetmiştim ben. 3-4 ay önce 2K 144 Hz monitörler yanlış hatırlamıyorsam 2400-2500 TL civarında geziyordu. Şimdi baktığımda cidden pahalanmış hepsi.

Geri
Yukarı