144 FPS altındayken oyun donuyor

• Konuyu başlatan Piee
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 96

Piee

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarım laptop ve 144 Hz bir ekranı var. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu onu şimdiden belirteyim ancak bu son günlerde bir şey fark ettim ki bilgisayarım 144FPS altında bir FPS değeri aldığında herhangi bir oyunda çok fazla drop yiyor. Oyun sürekli donuyor ancak 144FPS'in üzerinde bir değer aldığımda hiçbir sorun yok gayet akıcı oynayabiliyorum. Ne olur yardım edin. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin laptop yokluk görmemiş, hep lüks yaşamış.

Düzenleme: Şimdi yalakaların raporlamasıyla uğraşmayayım. Sorunun çözümü için V-Sync açık ise kapatmayı deneyebilirsin. Olmadı laptop kapağını sökmeyi biliyorsan RAM'ini çıkarıp silgi ile pinlerini yavaşça silip takıp tekrar deneyebilirsin.

Arkadaşlar benim bilgisayarım laptop ve 144 Hz bir ekranı var. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu onu şimdiden belirteyim ancak bu son günlerde bir şey fark ettim ki bilgisayarım 144FPS altında bir FPS değeri aldığında herhangi bir oyunda çok fazla drop yiyor. Oyun sürekli donuyor ancak 144FPS'in üzerinde bir değer aldığımda hiçbir sorun yok gayet akıcı oynayabiliyorum. Ne olur yardım edin. Ne yapabilirim?

Yani geçsin ne olacak😀

Şaka bir yana V-Sync G-SYNC açıksa kapatın.

Şaka bir yana V-Sync G-SYNC açıksa kapatın.

FPS'i 60'ın üstünde sabit bir değere bağlayın sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı