144 Hz 1080p laptopa 144 Hz 2K monitör bağlanır mı?

Bağlayabilirsin benim elimde 60 Hz Full HD laptop var ve laptopumu HDMI ile bağlıyorum ancak sende Display Port varsa daha iyi Hz değerleri alırsın herhalde 144'den sonra HDMI yetersiz kalıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Eğer ki elinde HDMI 2.0 veya 2.1 varsa 4K 60 Hz e kadar 2.1 olan da destekliyor diye biliyorum ancak tavsiyem Display Port varsa Display Port kullan ancak elinde varsa 2.0 veya 2.1 kullanman.

Bağlayabilirsin benim elimde 60 Hz Full HD laptop var ve laptopumu HDMI ile bağlıyorum ancak sende Display Port varsa daha iyi Hz değerleri alırsın herhalde 144'den sonra HDMI yetersiz kalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Laptopa Display port bağlayamazsın. Dönüştürücü gerekir fakat iyi para vermek gerek iyi görüntü almak için dönüştürücüye.

Laptopunuzun marka modeli ekran kartı nedir? HDMI kablo ile de bağlayabilirsiniz Display Port ile de RTX bir laptop kullanıyorsanız arkasında ya da etrafında mini Display Port ya da Thunderbolt 3 girislerinden biri olacaktır Display Port'la bağlamanızdaki avantaj monitör FreeSync bir monitör ise ekran kartınızda destek veren bir kart ise G-SYNC özelliğini monitörün kullanmasına imkan vercektir. Onun dısında ekranınız zaten 144 Hz buna 2.0 bir hdm kablo ile de alabilirsiniz. Mini display por Thunderbolt 2'dir thunderbol 3'den girisi farklıdır sipariş ederken dikkat ediniz.

Laptopunuzun marka modeli ekran kartı nedir? HDMI kablo ile de bağlayabilirsiniz Display Port ile de RTX bir laptop kullanıyorsanız arkasında ya da etrafında mini Display Port ya da Thunderbolt 3 girislerinden biri olacaktır Display Port'la bağlamanızdaki avantaj monitör FreeSync bir monitör ise ekran kartınızda destek veren bir kart ise G-SYNC özelliğini monitörün kullanmasına imkan vercektir. Onun dısında ekranınız zaten 144 Hz buna 2.0 bir hdm kablo ile de alabilirsiniz. Mini display por Thunderbolt 2'dir thunderbol 3'den girisi farklıdır sipariş ederken dikkat ediniz.
Hocam ben display port olan bir laptop bilmiyorum varsa link vs atar mısınız?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-02-18-01-59-042_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-03-02-18-01-59-042_com.android.chrome.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 186
He hocam tamam mini display portmuş bende zannettim normal Display Port.

Normal Display Port zaten bir tarafı Thunderbolt girişi bir tarafı monitöre bağladığın kısım bildigimiz Display Port girişi veri yolları bilgisayardaki Display Port ile aynıdır hatta thundorbolt 3 destekli bir laptopun var ise daha yuksek veri yollarına cıkabilirsin.
Amacımız burada G-SYNC aktif etmek 1.2 destekli bir mini Display Port yeterli olacaktır.

Laptopa Display Port bağlayamazsın. Dönüştürücü gerekir fakat iyi para vermek gerek iyi görüntü almak için dönüştürücüye.

Yani benim laptopumda da yoktu ancak belki Monster olduğu için olabilir düşüncesi ile sordum ancak dönüştürücü dediğiniz gibi pahalı veya gecikme süresini etkiliyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı