144 Hz 1ms monitörde ani FPS kaybı

İşletim sistemi
Windows 10

1234batu1

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar herkese iyi forumlar öncelikle sistemim böyle, AMD Ryzen5 3600 - ASUS GTX1650 Super Gaming ekran kartı - EX-A320m-gamıng ASUS anakart- 8 GB 3200MHz ram- 750 Watt Gaming Gold Plus Power Supply - 240 GB SSD - 1 TB HDD - Dell S2421HGF gamın 144Hz 1 ms monitör. Çok düşük bir sistem olduğunu düşünmüyorum ama ne yaptıysam bu problemi aşamadım 144 FPS aldığım oyunlarda birden ani FPS düşüşü 50-60 birden tekrar 144'e yükselmesi oluyor (en düşük grafik ayarlarında da aynı en yüksek grafik ayarlarında da) ve bu değişimlerde yırtılmalar kasmalar oluyor temiz format attım bütün anakart, işlemci, grafik kartı, BIOS her şeyini tek tek el ile orijinal sitelerinden son sürümlerle güncelledim monitörden G-SYNC ayarı açık ayrıca monitöründe driverını kurup güncelledim yeni 1.4 Display Port kablosu da aldım aklıma gelecek her şeyi denedim sıcaklık değerlerimde normal lütfen biri yardım etsin :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    243,4 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran Alıntısı-.PNG
    Ekran Alıntısı-.PNG
    27,4 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Alıntısı--.PNG
    Ekran Alıntısı--.PNG
    29,5 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran Alıntısı---.PNG
    Ekran Alıntısı---.PNG
    80,7 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Alıntısı----.PNG
    Ekran Alıntısı----.PNG
    71,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısı0.PNG
    Ekran Alıntısı0.PNG
    77,1 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Alıntısı09.PNG
    Ekran Alıntısı09.PNG
    65,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısı9.PNG
    Ekran Alıntısı9.PNG
    150,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda oluyor acaba çünkü yeni nesil oyunlar 7 GB üstü RAM tüketiyor artık Ultra ayarlarda 8 GB dropa sebep oluyor olabilir.

HDD'ye kuruluysa droplar yaşanabilir . Drop yaşadığın oyunu SSD'ye kurup dene çözülmezse v-sync açık oynamayı dene .
Hangi oyunlarda oluyor acaba çünkü yeni nesil oyunlar 7 GB üstü RAM tüketiyor artık Ultra ayarlarda 8 GB dropa sebep oluyor olabilir.
Evet artık 8 gb ram yetmez oldu 16 gb ram deneyebiliyorsan dene bir arkadaşından alıp vs.

Oyunlar HDD'de mi kurulu? Ondan dolayı droplar yaşanıyor olabilir.
ssd kurulu
ramden dolayıdır bende aynı problemi yaşıyordum bi 8 gb daha ram aldım çözüldü dostum
minimun grafiklerdede aynı problemi yaşıyorum ram 2 gb tüketiyor
minimum ayarlarda bile yaşıyorum 2 gb ram kullanıyor

Geri
Yukarı