144 Hz 24 veya 27 inç monitör tavsiyesi

Bütçe
1300-1600

Yılmaz cıncık

Hectopat
Arkadaşlar merhaba monitör alacağım ama pek bir bilgim yok monitörler ile alakalı. Öneriniz varsa yazar mısınız? Fiyat bandı 1300 1600 TL olabilir.

Bu ara baktığım bir monitörü size göstereyim bunu da tavsiye eder misiniz? Başka öneriniz varsa önerin lütfen.

Arkadaşlar merhaba monitör alacağım ama pek bir bilgim yok monitörler ile alakalı. Öneriniz varsa yazar mısınız? Fiyat bandı 1300 1600 TL olabilir.

Bu ara baktığım bir monitörü size göstereyim bunu da tavsiye eder misiniz? Başka öneriniz varsa önerin lütfen.

https://www.hepsiburada.com/aoc-c24g2ae-23-6-165hz-1ms-2xhdmi-2xdisplay-freesync-full-hd-curved-led-monitor-p-HBV00001BLWXZ?magaza=DEY ELEKTRONİK bunu önerebilirim.

Monitör seçerken bir çok kriter mevcut. İlk olarak ekran kartınız AMD ise Freesync, NVİDİA ise G-Sync monitörlere bakarak başlayabilirsiniz. Öte yandan aksiyon ve FPS oyunlar oynuyorsanız 27 inç sizi zorlayacaktır. Ha yok ben daha çok film vari grafik ve görüntü istiyorum diyosanız 27 inç daha makul olacaktır. Kullanış amacınıza uygun monitör seçmenizi öneririm.

Oyuncu iseniz, 24inç alın.
Çünkü 24inçte ekranın köşelerine göz ucu ile bakabiliyorsunuz, ve bu yüzden tüm profesyonel oyuncular vs. 24inç ve daha alt boyutlar kullanır.
27inç'de ekranın köşelerine, kafanızı çevirerek bakmanız lazım olur ve ortadan gelecek saldırıda pasif kalıyorsunuz.

Monitör seçerken birçok kriter mevcut. İlk olarak ekran kartınız AMD ise FreeSync, NVIDIA ise G-Sync monitörlere bakarak başlayabilirsiniz. Öte yandan aksiyon ve FPS oyunlar oynuyorsanız 27 inç sizi zorlayacaktır. Ha yok ben daha çok film vari grafik ve görüntü istiyorum diyosanız 27 inç daha makul olacaktır. Kullanış amacınıza uygun monitör seçmenizi öneririm.

Ben genelde oyun oynuyorum ve film falan izliyorum. Ve ekran kartım NVIDIA işlemcim AMD.

Oyuncu iseniz, 24inç alın.
Çünkü 24inçte ekranın köşelerine göz ucu ile bakabiliyorsunuz, ve bu yüzden tüm profesyonel oyuncular vs. 24inç ve daha alt boyutlar kullanır.
27inç'de ekranın köşelerine, kafanızı çevirerek bakmanız lazım olur ve ortadan gelecek saldırıda pasif kalıyorsunuz.

Bu dediklerini not edeyim aklıma çünkü genelde oyun oynayan ve film izleyen birisiyim. Özellikle FPS oyunları oynuyorum.

Geri
Yukarı