144 Hz 27 Inch vs 240 HZ 25 Inch

keremkizilaslan

Centipat
Arkadaşlar merhaba şu an XG2401 24 Inc 144 Hz bir monitörüm var fakat değiştirmek istiyorum. Sizce 24 Inc 240 Hz Acer mi iyi
Yoksa Curved 27 Inc 144 Hz MSI mi? İkinci el alacağım için ikisi de aynı fiyata gelecek bana. CS:GO, GTA Online gibi oyunlar oynuyorum hangisini tavsiye edersiniz? CS GO'da 400 FPS almaktayım.

Benim tercihim 240 Hz den yana fps değeriniz de yüksek ve curved oyuncular için genellikle önerilmemekte.

Bende 60 hz 75 hz ve 144hz monitör kullandım 75 hz ve 144 hz arasında aman aman bir fark hissedemedim. Göz yapısı olarak 60 kareden sonrasını algılayabilmek supersonik gözün var demek bence. 250 hz gereksiz olacaktır. Hemde full ayarlarda hangi ekran kartıyla 250 fps almayı düşünüyorsun bütğn oyunlarda.

Bence 240hz daha mantıklı 2
Bende 60 hz 75 hz ve 144hz monitör kullandım 75 hz ve 144 hz arasında aman aman bir fark hissedemedim. Göz yapısı olarak 60 kareden sonrasını algılayabilmek supersonik gözün var demek bence. 250 hz gereksiz olacaktır. Hemde full ayarlarda hangi ekran kartıyla 250 fps almayı düşünüyorsun bütğn oyunlarda.
144hz monitörü ne kadar süre kullandınız çok merak ediyorum.Eğer aradaki farkı varsa 3 aydan fazla kullanıpta hissetmeyen bilmiyorum.Ben aradaki farkı masaüstünde fare imlecini döndürürken bile çok net anlıyorum ve rahatsız oluyorum.Kesinlikle eğer ekran kartınız 200fps verebiliyorsa bile 240hz olan monitörü alırdım.

Bence 240hz daha mantıklı 2

144hz monitörü ne kadar süre kullandınız çok merak ediyorum.Eğer aradaki farkı varsa 3 aydan fazla kullanıpta hissetmeyen bilmiyorum.Ben aradaki farkı masaüstünde fare imlecini döndürürken bile çok net anlıyorum ve rahatsız oluyorum.Kesinlikle eğer ekran kartınız 200fps verebiliyorsa bile 240hz olan monitörü alırdım.

Bende sizin bu hassasiyetinizi anlamıyorum. Yok fare imleci hareket ettirince anlıyorum bilmem ne. O zaman benim deyimimle supersonik gözün var bravo sana.

Bende sizin bu hassasiyetinizi anlamıyorum. Yok fare imleci hareket ettirince anlıyorum bilmem ne. O zaman benim deyimimle supersonik gözün var bravo sana.

Ben anlıyorum. Nasıl oluyor bilmiyorum ama bence 60 Hz ve 75 Hz arasında fark var ben bunu algılayabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı