144 Hz G-sync Gaming Monitör Tavsiyesi

Ekran kartım daha 2 gün önce geldi. Neden GTX 1060 için fuzuli dedin anlamadım. Çekirdek performansı MHZ gayet üst seviyede çok araştırdım. Ayrıca G-SYNC bir dengeleyici bir nevi balance gibi düşük veya yüksek FPS'de monitörün yenileme hızı ile eşitliyor.

Bu arada kasa için 5400 TL harcadım.
Monitör için bütçe 2000 TL idi.
Onur Korkmaz'ın paylaştığı listeden baktım fiyatlar benim çok üzerimde...

Ne yapsam bilemedim. Önümde 2 seçenek kalıyor 28" 4k 60-75 Hz veya 27" 144 Hz modellerden alabiliyorum. G-SYNC özelliği olmayan modeller.

Hangisini almak daha mantıklı sence? İleriye dönük olarak...

Onur_Korkmaz çok pahalılar inceledim. Bütçem 2000 TL ne yazık ki.
28" 4k 60-75 Hz veya 27" 144 Hz modellerden alabiliyorum. G-SYNC donanımları yok.

Ne önerirsin ileriye dönük? G-SYNC şart koşmuştum kendime ama...

Ben G Sync destekli monitör kullanıyorum. Kesinlikle öneririm.
Oyun monitörlerinde çözünürlükten daha çok, tepki süresi ve tazeleme süresi büyük önem taşır. 2K, 144 Hz mönitörü, 4K 60 Hz monitöre tercih ederim. Biraz seni zorlayacak ama Asus PG278Q modelini öneririm. Bütçeyi aşacak ama buna değercek, emin olun.

GTX 1060, geçen neslin GTX 980 modeliyle kafa kafayadır. 2K çözünürlükte bile çoğu oyunda ultra ayarlarda sorun olmayacaktır. Monitörü amazon.com dan ucuza getirebilirsiniz.

1060'a G-SYNC alana kadar ekran kartını yükseltmek daha mantıklı olurdu. Ama yine de "1060'a G-Sync olmaz" demek doğru bir terim değil. Zaten Monitör çok sık değiştirilen bir birim değil. İlerde gerekirse Nvidia'nın üst düzey kartlarına geçiş yapılabilir. 2000TL bütçe ile 27" üstü G-Sync monitör bulmak oldukça zor.

Bence G-Sync bu fiyatlara kesinlikle alınmaz. Bahsettiğiniz gibi bir bir "balance" ayarı için bu fiyatların verilmemesi gerektiğini düşünüyorum(Fiyat noktasında FreeSync'i G-Sync'e bir tokat olarak örnek gösterebilirim.). Yinede son karar kullanıcının ;)

Yorumun için teşekkür ederim. Anlaşabileceğim birilerinin olduğunu görmek mutlu etti beni. Yırtılma olayı görüntü bozukluğu her FPS değerinde görülebiliyor. Adaptive - SYNC G-SYNC gibi teknolojiler varken bundan mahrum olmamak için araştırma yapıyorum.

Acer Predator XB271H modelinde takıldım. Acer hakkında ne söyleyebilirsin? Fiyatı uygun benim için.

Ama diğer marka ve modellerden ucuz olması kafamı karıştırdı. Acer uzun vadede sorun yaratabilecek bir marka mıdır ? Performansı kalitesi memnun eder mi? Gönül rahatlığıyla alabilir miyim?

Yorumun için teşekkür ederim. Anlaşabileceğim birilerinin olduğunu görmek mutlu etti beni. Yırtılma olayı görüntü bozukluğu her FPS değerinde görülebiliyor. Adaptive - SYNC G-SYNC gibi teknolojiler varken bundan mahrum olmamak için araştırma yapıyorum.

Acer Predator XB271H modelinde takıldım. Acer hakkında ne söyleyebilirsin? Fiyatı uygun benim için.

Ama diğer marka ve modellerden ucuz olması kafamı karıştırdı. Acer uzun vadede sorun yaratabilecek bir marka mıdır ? Performansı kalitesi memnun eder mi? Gönül rahatlığıyla alabilir miyim?
Model hakkında bir bilgim yok. Fakat inceledim gayet güzel görünüyor ürün. Genel özelliklerine bakacak olursak;
  • TN panel
  • LED
  • 27"
  • 144Hz
  • G-Sync
  • 100,000,000:1 Kontrast
  • 1ms Tepkime süresi
  • 1920x1080
Fiyatı senin için uygunsa alabilirsin.

Model hakkında bir bilgim yok. Fakat inceledim gayet güzel görünüyor ürün. Genel özelliklerine bakacak olursak;
  • TN panel
  • LED
  • 27"
  • 144Hz
  • G-Sync
  • 100,000,000:1 Kontrast
  • 1ms Tepkime süresi
  • 1920x1080
Fiyatı senin için uygunsa alabilirsin.

Aynen ya 2k değil ama özelliklerine göre diğer modellerden bayağı ucuz webdenal' dan sipariş ettim bakalım nasıl olacak.

GTX1060 için G-Sync fuzuli masraf olur eğer ekran kartını yakın zaman içerisinde değiştireceksen ancak önerebilirim. Bütçe belirtmemişsin fakat Dell markasının G-Sync monitörleri diğerlerine nazaran hesaplıdır tavsiye ederim.
Yakın bir zaman da 1060 lı ekran kartı ve PG248Q G-sync 180 Hz monitörü alacaktım bunu yazmanızda ki sebep nedir? Aydınlatırsanız sevinirim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı