144 Hz Hep akıcı mıdır?

Nhympex8287

Decapat
Daha fazla  
Monitörü 75 Hz ya da 144 Hz alacağım ama ona göre alacağım sistem de değişecek. Örneğin Fortnite gibi bir oyunda 200 FPS değerinin Üstüne çıkarsak akıcı oluyor. Fakat ben bunu 144 Hz monitörde 120 140 FPS oynarsam aynı akıcılığı alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
144 hz monitörde 100fps alsan akıcılığın gittiğini çok fazla hissetmessin ama 80 70 aldığın zaman çokça hissediliyor muhtemelen scrim oynuyorsun GSync li bir monitör almanı tavsiye ederim yırtılma çok fazla olmuyor.

Örneğin Fortnite gibi bir oyunda 200 FPS değerinin Üstüne çıkarsak akıcı oluyor
Bahsettiğiniz bu örnekten bir şey anlamadım fakat 144 hz hakkında kendimce bilgi vereyim. 60 hz monitörünüz var diyelim. Sizin oyunlardan aldığınız Monitörünüze yansıyan max. 60 fps olacaktır. Bu durum 144 hz içinde geçerli. Max 144 fps görüntü yansır.

60 hz monitör ile oyun oynarken 200 300 fps almanın bir mantığı yoktur çünkü göze ekrana yansıyan 60 fps değeridir aynısı 75, 120, 144 hz için geçerli. Monitör hızı ne kadar ise o kadar fps almak önemlidir. Yani 144hz monitör alıp her oyunda 70 80 fps arası oynanıcaksa 144hz nin pek bir mantığı olmuyor.

144 Hz kullanicisiyim. Oyunlar ve bilgisayar donanimiyla ilgili baya tecrubem var. 100 FPS altina dusmedikce akicilik kaybini pek hissetmiyorum. Ayrica belirteyim bence free sync ve g-sync gereksiz. 100 FPS de yirtilma görebiliyorsan sana helal olsun. Bunlara bosa para verme bence.

144 Hz kullanicisiyim. Oyunlar ve bilgisayar donanimiyla ilgili baya tecrubem var. 100 FPS altina dusmedikce akicilik kaybini pek hissetmiyorum. Ayrica belirteyim bence free sync ve g-sync gereksiz. 100 FPS de yirtilma görebiliyorsan sana helal olsun. Bunlara bosa para verme bence.
fortnite oyununda bilgisayarın nekadar iyi olursa olsun profesyonel maçlarda fps 60-100 arası oluyor inanılmaz derecede yırtılma oluyor Gsyncsiz denedim oynanılmıyor gerçekten

fortnite oyununda bilgisayarın nekadar iyi olursa olsun profesyonel maçlarda fps 60-100 arası oluyor inanılmaz derecede yırtılma oluyor Gsyncsiz denedim oynanılmıyor gerçekten
Fornite hiç oynamadım beğenmedim o oyunu ama kardeşim oynuyordu 144 FPS altına inmeden. Profesyonel maçları nasıl oluyor bilmiyorum.

Monitörü 75 Hz ya da 144 Hz alacağım ama ona göre alacağım sistem de değişecek. Örneğin Fortnite gibi bir oyunda 200 FPS değerinin Üstüne çıkarsak akıcı oluyor. Fakat ben bunu 144 Hz monitörde 120 140 FPS oynarsam aynı akıcılığı alabilir miyim?

144 FPS sabitlemeye çalış akıcı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı