144 Hz IPS monitör önerisi

AOC 24G4X Monitör bu vardı ama fiyatı arttı bir anda. Gerçekten garip. Daha geçen hafta birine aldırdım forumdan bunun 27 inç olanını. O zaman 5.800TL bandındaydı.
Lenovo şu an HDMI portu versiyonu ve diğer özellikleri olarak ilk tercih sırasında.
Dell G2422'ye gerek yok. Modası geçti artık.

Lenovo'da sıkıntı çıkmazmı hocam ekstra olarak HDMI kablosu çıkmıyormuş yanından benim laptoptada DP girişi yok ve Type-C çıkışından görüntü verebilmirmi bilmiyorum.

Lenovo'da sıkıntı çıkmazmı hocam ekstra olarak HDMI kablosu çıkmıyormuş yanından benim laptoptada DP girişi yok ve Type-C çıkışından görüntü verebilmirmi bilmiyorum.

Hangi işlemci ve ekran kartı var laptopunuzda?
DP girişi zaten olmaz laptopların.
MinidP ya da Type-C olur. Type-C'nin de görüntü aktarımı varsa Paugge 8K 60Hz / 4K 144Hz / 4K 120Hz / 4K 60Hz HDR USB C to Displayport Kablo şöyle bir kablo işi çözmüş oluyor.
Lakin her laptop Type-C'den görüntü vermiyor. Bazıları ise belli Hz üstünü vermiyor. Bu 60 olabilir ya da 120Hz olabilir.
Çok G-Sync hayranlığın yoksa HDMI 2.0 bir kablo işinizi görecektir zaten.
Lenovo şu an öneri listesinde. Öyle bilindik sorunları yok. Daha iyi olabilirdi ama Lenovo işte. Paneli kaliteli, portlar güncel, pivot var, HDR 400 almayı başarmışlar. Bunlardan ötürü öneriyoruz.

Minidp ya da Type-C olur. Type-C'nin de görüntü aktarımı varsa Paugge 8K 60Hz / 4K 144Hz / 4K 120Hz / 4K 60Hz HDR USB C to Displayport Kablo şöyle bir kablo işi çözmüş oluyor.
Lakin her laptop Type-C'den görüntü vermiyor. Bazıları ise belli Hz üstünü vermiyor. Bu 60 olabilir ya da 120Hz olabilir.
Lenovo şu an öneri listesinde. Öyle bilindik sorunları yok. Daha iyi olabilirdi ama Lenovo işte. Paneli kaliteli, portlar güncel, pivot var, HDR 400 almayı başarmışlar. Bunlardan ötürü öneriyoruz.

Intel i5 10300H ve 1650 Ti G-SYNC olmasa da olur Dell yerine Lenovo alayim mi hocam o zaman.

Minidp ya da Type-C olur. Type-C'nin de görüntü aktarımı varsa Paugge 8K 60Hz / 4K 144Hz / 4K 120Hz / 4K 60Hz HDR USB C to Displayport Kablo şöyle bir kablo işi çözmüş oluyor.

Ugreen 4K HDMI 2.0 Siyah 1.5 Metre Kablo | ITOPYA bu kablo iyi mi hocam.

Güzel kablo ama gözüme takılan bir açıklaması var. 1080P'de 120Hz demiş. Normalde kablo sürümü ve Gpbs'si yeterli ama neden bu açıklama var çözemedim. Dilerseniz arayıp sorunuz. Yanlışlık olmasın sonra.

1707747523865.png

Güzel kablo ama gözüme takılan bir açıklaması var. 1080P'de 120Hz demiş. Normalde kablo sürümü ve Gpbs'si yeterli ama neden bu açıklama var çözemedim. Dilerseniz arayıp sorunuz. Yanlışlık olmasın sonra.

Eki Görüntüle 2114411

Hocam aklımda son bir soru kaldı Lenovo'nun panel kalitesi Dell kadar var mı?

Lenovo'yu sipariş verdim sağ olun.

Son düzenleme:
Hocam aklımda son bir soru kaldı Lenovo'nun panel kalitesi Dell kadar var mı?

Lenovo'yu sipariş verdim sağ olun.

Dell'in de paneli kaliteli. BOE panelleri severim.
Lenovo hayırlı olsun. Geldiğinde mutlaka ölü piksel testi yapın.
Sonra hep önerilen bir renk ayarı var.
Warm" ayarını "Neutral/Normal" yap, daha iyi gözükecektir.

AOC 24G4X Monitör bu vardı ama fiyatı arttı bir anda. Gerçekten garip. Daha geçen hafta birine aldırdım forumdan bunun 27 inç olanını. O zaman 5.800TL bandındaydı.
Lenovo şu an HDMI portu versiyonu ve diğer özellikleri olarak ilk tercih sırasında.
Dell G2422'ye gerek yok. Modası geçti artık.
Hocam selamlar baya bir araştırdım ve çoğu konuda yorumunuza denk geldim , 1 haftadır işin içinden çıkamıyorum,

Ryzen5 7500f
Rtx 4060ti

Sistemim böyle. Yeni topladım, sadece monitör eksik kaldı. Tam Dell 2422hs alacakken bu mesajınızı gördüm. Ghosting az olsun baş ağrıtmasın renkleri de iyi olsun yeter. Tercihim IPS 144-180 hz arası bir model. 7000 tl bütçem var
AOC nin en çok tutulan modelinin stoğu tükenmiş (24g2spu).

1)Siz benim yerimde olsaydınız tercihiniz ne olurdu?
2) Freesync monitörlerin nvidia kartlar ile çalıştığını fakat g-sync ve adaptive kadar stabil olmadığını söyleyenler var. Eğer bu durum doğruysa freesync dışında bir monitör önerirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı