144 Hz IPS panel monitör önerisi

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
24 inch 144Hz 1080P 1ms IPS panel olarak istedim fakat bulamadım, 27 inch 2K'lar vardı piyasada çoğunlukla ASUS VG27aq modelini buldum. Var mıdır farklı bir alternatifi ne önerirsiniz?

Kullanım amacım: Her türden oyun oynuyorum, TN panel tercih edecek kadar rekabetçi bir yapım yok. Keyif almak benim için ön planda bütün isteklerimi birleştirince 144Hz IPS panel bir monitör arama gereği duydum. Fakat çok bir seçeneğim yok önerilerinizi bekliyorum.
Ekran kartım: NVIDIA GTX 1070 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük ve Fps olarak düşünecek olursanız en mantıklı tercih 1080P olarak görünüyor. Ips panel kesinlikle renk doygunluğu olarak çok iyi ama bulamazsanız VA panele de bakabilirsiniz.

IPS 24 inch 1080p 144Hz olarak AOC 24G2U modeli var. Ona bakabilirsiniz, 1440p bir model bakacaksanız da VG27AQ'yu önermem, incelemeleri pek parlak değil.

24 inch 144Hz 1080P 1ms IPS panel olarak istedim fakat bulamadım, 27 inch 2K'lar vardı piyasada çoğunlukla ASUS VG27aq modelini buldum. Var mıdır farklı bir alternatifi ne önerirsiniz?

Kullanım amacım: Her türden oyun oynuyorum, TN panel tercih edecek kadar rekabetçi bir yapım yok. Keyif almak benim için ön planda bütün isteklerimi birleştirince 144Hz IPS panel bir monitör arama gereği duydum. Fakat çok bir seçeneğim yok önerilerinizi bekliyorum.
Ekran kartım: NVIDIA GTX 1070 Ti.
İlacınız AOC 24G2U.

144hz IPS monitör kullanırken, IPS panellerin tepki sürelerini çok fazla düşüremedikleri için ghosting yaşadım. O neden ile renkler sizin için çok önemli ise VA panel bakmanızı tavsiye ederim. VA 144hz monitörlerde ghosting yok denecek kadar az rastladım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı