144 Hz monitör 120 ve 60 Hz'e düşüyor

Trisam

Decapat
  • RTX 2080
  • Ryzen 7 3700X işlemci
  • MAG271CQR 2K 144Hz VA panel bir monitör
Monitörü önce kutusundan gelen DP kablosuyla kullanıyordum ara sıra kendi kendine, bazen oyun içinde bazen bir oyunu kapatıp diğer oyuna geçerken bazen PC acılısında genelde 120 Hz'e bazen de 60 Hz'e atıyordu. Hz değiştirme seçeneklerinde 120'ye attıysa 144, 60'a attıysa 60 üstü hiçbir Hz seceneğini goremiyordum. Sonra kaliteli bir DP kablo aldım. Sorun hala devam ediyor. Hiçbir şekilde cozum bulamadım. Sadece PC'ye restart atınca, o da bazen 1 restartta bazen 2 restartta 144 olarak tekrar geliyor. Hiçbir yerde çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada monitör sürücüm Windows sürücüm ekran kartı sürücüm hep güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı monitörü kullanıyorum, bu sorun 2 kez başıma geldi. Birinde monitörü kapatıp açınca, diğerinde de sisteme restart atınca düzelmişti.

Aynı monitörü kullanıyorum, bu sorun 2 kez başıma geldi. Birinde monitörü kapatıp açınca, diğerinde de sisteme restart atınca düzelmişti.
Bende bu dediklerinizi yaptım ama arasıra aynı sorunu yaşıyorum.Siz nasıl çözdünüz sorunu tekrar olmadı mı?
Ayarlardan 144'e çektiğiniz halde mi tekrar düşüyor 60'a yada 120'e ?
60 ya da 120 hz olunca ayarlardan başka hz seçenekleri görünmüyor.Sadece reset atınca 144 Hz e geçebiliyorum

Geri
Yukarı