144 Hz monitör 60 Hz gözüküyor

arda ulufi

Decapat
144 HZ monıtör var bende ama her PC yenıden actıp baktıgımda 60 Hz sabıtlıyor. Bende 144 Hz gerı cekıyorum, bunu yapmam ıcın cozumu bılen var mı?

1585516413198.png

1585516384915.png

144 HZ monıtör var bende ama her PC yenıden actıp baktıgımda 60 Hz sabıtlıyor. Bende 144 Hz gerı cekıyorum, bunu yapmam ıcın cozumu bılen var mı?

Eki Görüntüle 523685

Eki Görüntüle 523684
Hangi bağlantı kablosunu kullanıyorsunuz? Display port mu, HDMI'mı? Kullandığınız ekran kartı nvidia mı, amd mi? Nvidia ise Nvidia denetim masasını açın, soldaki "ekran" menüsünün altında "Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla" kısmına gelin, açılan ekranda yenileme hızını 144hz seçin, ayarları kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Hangi bağlantı kablosunu kullanıyorsunuz? Display Port mu, HDMI'mı? Kullandığınız ekran kartı NVIDIA mı, AMD mi? NVIDIA ise NVIDIA denetim masasını açın, soldaki "ekran" menüsünün altında "Masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla" kısmına gelin, açılan ekranda yenileme hızını 144Hz seçin, ayarları kaydedin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Hocam ya AMD ise ne yapmalıyız

Yıl 2023 ama benzer sorunu yaşadım. 5600XT ekran kartım display 1.2 kablo kullanıyorum ve 144 Hz destekli monitör fakat 60 Hz'den fazla alamıyorum. Ekran kartı driver da tüm ayarları denedim olmadı daha önce 144 kullanırdım şimdi format attım böyle kaldı düzeltemedim. Nedeni ne olabilir?

Yıl 2023 ama benzer sorunu yaşadım. 5600XT ekran kartım display 1.2 kablo kullanıyorum ve 144 Hz destekli monitör fakat 60 Hz'den fazla alamıyorum. Ekran kartı driver da tüm ayarları denedim olmadı daha önce 144 kullanırdım şimdi format attım böyle kaldı düzeltemedim. Nedeni ne olabilir?

Ben de anlamıyorum. Aynı sıkıntı bende de var bir çözüm bulunsun artık.

aynı sıkıntı bende de var

aynı sıkıntı bende de var
aynı problem bende de var

Yeni konular

Geri
Yukarı