144 Hz monitör 60 Hz

Bende de o ekran kartı vardı uzun bir süre 60 Hz kalmıştı ne yapııp çözmüştüm hatırlayamadım ama hatırlayınca direk yazacağım.

Ekran görüntüsü 2022-08-27 201229.png
Ekran görüntüsü 2022-08-27 201307.png
Ekran görüntüsü 2022-08-27 201325.png

"Bu tarz eski kartlarda sadece Dual link DVI-D soketi ile 144 Hz alabilirsiniz ki eğer varsa bu soket."

Böyle bir şey paylaşılmış.

Ayrıca,

Araştırmalarım sonucu kart DVI-D üzerinden 144 Hz desteği veriyormuş.

Monitörünüzde DVI girişi var mı?

Son düzenleme:
Görüntü ayarlarından değiştirilebiliyor.

Ayarlar> Görüntü Ayarları > Yenileme hızı.

Hayır oradanda 60Hz gösteriyordu. Değişmiyordu oradan ne yapmıştım gerçekten aklımda değil.

Hatta o kadar uzun süre çözemedimki acaba monitördemi sıkıntı var diye düşünmüştüm. Forumdaki eski konularıma bakıp arıycam.

Biraz daha araştırdığımda bazı ekran kartlarında yenileme hızının direk gözükmediğini fark ettim. Ekran kartı sürücüsünün güncel olduğuna emin olduktan sonra aşağıdaki gibi çözmeyi deneyin:

1.jpg

2.png

Burada 144 Hz varsa onu seçmeyi deneyin 60 Hz olanı kaldırarak. Yoksa kendiniz ekleyin.

3.png

İstediğiniz çözünürlüğü ve yenileme hızını girin ve test, tamam diyin.

4.png

Hocam monitör yeni sürüm oldugundan dolayı HDMI-VGA yok DP var oda ekran kartımın girişinde DP yok HDMI var.

Hocam VGA kablosu kullanın HDMI desteklemez monitoru aldıgınız kutunun icinde vardir VGA kablosu.

teşekkürler
Biraz daha araştırdığımda bazı ekran kartlarında yenileme hızının direk gözükmediğini fark ettim. Ekran kartı sürücüsünün güncel olduğuna emin olduktan sonra aşağıdaki gibi çözmeyi deneyin:

Eki Görüntüle 1497909

Eki Görüntüle 1497914

Burada 144 Hz varsa onu seçmeyi deneyin 60 Hz olanı kaldırarak. Yoksa kendiniz ekleyin.

Eki Görüntüle 1497915

İstediğiniz çözünürlüğü ve yenileme hızını girin ve test, tamam diyin.

Eki Görüntüle 1497916

Geri
Yukarı