144 Hz monitör alınır mı?

AlperEfe

Decapat
Daha fazla  
Aşağıdaki özelliklere sahip bir laptopum var 144 Hz monitör almak istiyorum Valorant oynuyorum ve genelde 100-130 arası bir FPS'im var 144 Hz monitör alırsam faydalarını görebilir miyim? Yani hem FPS'yi hissedebilir miyim hem de gecikme süresi azalır mı? Daha erken görür müyüm?

Evet. Şu anda 60 hz kullanıyor iseniz monitörünze overclock yapın. Mesela 60 ise 70 75 sınırına çekin. Ufak bir fark oluşacaktır. 144'te su gibi akıyor. Hayatımda sadece bir kere 360 hz kullandım. Bıraktıktan sonraki 1 saat boyunca hayat kasmaya başladı. Rüyalar akıcı idi ama gerçek hayatta birazcık kasıyordu.

Hocam ayarlarınızı az da olsa düşürürseniz 150 160 FPS rahat alırsınız diye düşünüyorum bu sayede 144Hz'yi hissedersiniz ve söyleyeyim 144Hz su gibi çok güzel akıyor.

Öncelikle erken görme olayı evet var. Fakat şöyle bir sorun var 144 üstünü geçemediğiniz zaman sürekli bir takılmalar hissedeceksiniz alıştıktan sonra, FPS yerinden oynadıkça değişik hissediyorsunuz çok kötü oluyor. Pişman olabilirsiniz benim gibi 144 üstünü rahat almadıktan sonra bence monitör değiştirmeyin. Ama buradaki çoğu kişinin benim dediğimi destekleyeceğini düşünmüyorum çünkü bu dediğim sorunu onlar yaşamıyor.

Evet. Şu anda 60 Hz kullanıyor iseniz monitörünze overclock yapın. Mesela 60 ise 70 75 sınırına çekin. Ufak bir fark oluşacaktır. 144'te su gibi akıyor. Hayatımda sadece bir kere 360 Hz kullandım. Bıraktıktan sonraki 1 saat boyunca hayat kasmaya başladı. Rüyalar akıcı idi ama gerçek hayatta birazcık kasıyordu.

Overclock yaparak mı ulaştınız 360Hz'ye.

Öncelikle erken görme olayı evet var. Fakat şöyle bir sorun var 144 üstünü geçemediğiniz zaman sürekli bir takılmalar hissedeceksiniz alıştıktan sonra, FPS yerinden oynadıkça değişik hissediyorsunuz çok kötü oluyor. Pişman olabilirsiniz benim gibi 144 üstünü rahat almadıktan sonra bence monitör değiştirmeyin. Ama buradaki çoğu kişinin benim dediğimi destekleyeceğini düşünmüyorum çünkü bu dediğim sorunu onlar yaşamıyor.
Ben deli gibi yaşıyorum. Şu anda 60 hz kullanıyorum ama FPS 55'in altına düştüğünde kasım kasım hissediyorum. 2 Sene falan 144 kullanmıştım. Dediklerinizi harfi harfine yaşadım diyebilirim. Ondan sonra da 60'a alışmak bir cinnet gibiydi zaten.
Overclock yaparak mı ulaştınız 360Hz'ye.
Hayır. Overclock yapılsa yapılsa 20 hz yapılır. 360 HZ montiör çıkarmıtşı bi ara ASUS. Orada deneme amaçlı kullanmıştım. 1 Round CSGO attım. Deli fark ediyor.

Erken görme olayı çok yanlış anlaşılabilecek bir durum bizzat arkadaşımla vs atarkan sende 144 Hz var sen daha erken görüyorsun gibi bahaneler söylüyordu.

Evet. Şu anda 60 Hz kullanıyor iseniz monitörünze overclock yapın. Mesela 60 ise 70 75 sınırına çekin. Ufak bir fark oluşacaktır. 144'te su gibi akıyor. Hayatımda sadece bir kere 360 Hz kullandım. Bıraktıktan sonraki 1 saat boyunca hayat kasmaya başladı. Rüyalar akıcı idi ama gerçek hayatta birazcık kasıyordu.

Kanka overclock yapamıyorum çünkü laptopum var ve işlemci ile gelen bir ekran kartı var ve monitör işlemci ile gelen dandik ekran kartına bağlı yani NVIDIA Denetim Masası'na girince monitör ile alakalı bir şey göremiyorum yardım edebilme şansın var mı?

Kanka overclock yapamıyorum çünkü laptopum var ve işlemci ile gelen bir ekran kartı var ve monitör işlemci ile gelen dandik ekran kartına bağlı yani NVIDIA Denetim Masası'na girince monitör ile alakalı bir şey göremiyorum yardım edebilme şansın var mı?
CRU'dan overclock yapabilirsin diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı