144 Hz monitör ayarlarda 60 Hz gözüküyor

rw3tgi

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Satış Danışmanı
Herkese iyi forumlar. Benzer başlıktaki diğer konulara baktım ama çözüm bulamadım. Çift monitör kullanıyorum Birincisi AOC C27G1, DP ile bağlı ve ayarlarda 144Hz olarak görebiliyorum. Hem NVIDIA hem de Denetim Masası ayarlarında. Fakat 2. monitörüm olan ASUS VG248QE modelinde hem DVI hem de HDMI kabloları değiştirsem bile 60 Hz olarak ayarlarda görebiliyorum. Daha üstü seçilemiyor. 1-2 defa kablo değiştirdim, sebep sizce sadece kablodan mıdır? Sistem özelliklerim imza kısmımda yazıyor. Ekran kartını yine de belirteyim ASUS ROG STRIX GTX 1060 6 GB OC.

Adsız.jpg

AMD Ryzen™ 5 5600X - ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (Wi-Fi) - Corsair 32 GB (2x16 GB) DDR4 3200MHz CL16 Vengeance Black RGB Pro - ASUS ROG STRIX GTX1060 OC 6 GB - Samsung 980 Pro 500GB M.2 SSD - Toshiba Barracuda 500GB SATA SSD - WD Blue 4 TB HDD - Cooler Master Hyper T4 CPU Cooler - Cooler Master Silencio 650 Pure Case

Son düzenleyen: Moderatör:
O ASUS modeli HDMI üzerinden 144 Hz vermiyor. DVI üzerinden veriyor olması lazımdı. Tek monitöre düşürüp DVI ile bir dener misin?

Model o, sitesinde DP girişi de belirtilmiş. En garanti yöntem için o kullanılabilir. Eğer ekran kartında birden fazla giriş varsa tabii.

Model O, sitesinde DP girişi de belirtilmiş. En garanti yöntem için o kullanılabilir. Eğer ekran kartında birden fazla giriş varsa tabii.

Ekran kartımda 2 adet DP 2 adet HDMI girişi mevcut. Normalde HDMI 2.1 kablo 144 Hz desteği var olması gerekiyor ama o değerleri alamıyorum. İlla DP mi bağlamam gerekiyor bu monitörüme de.

Kablo ile alakalı değil, monitör eski bir model. O dönemde HDMI üzerinden 144 Hz pek yaygın değildi.

Sitesinde belirtilen bilgi de o yönde: ''To activate 144Hz function (in 2D mode), both DisplayPort (or Dual-link DVI) and a selected graphics card with the latest driver are required.''

Kablo ile alakalı değil, monitör eski bir model. O dönemde HDMI üzerinden 144 Hz pek yaygın değildi.

Sitesinde belirtilen bilgi de o yönde: "to activate 144Hz function (in 2D mode), both Display Port (or Dual-link DVI) and a selected Graphics Card with the latest driver are required."

O zaman mecbur 2. DP kablo ya da AOC'ta kullandığım dpyle change edeceğim bir de öyle deneyim teşekkürler.

Geri
Yukarı