144 Hz Monitör Bir Harika

i5 4690k, GTX 980'lı, 60 Hz monitörlü bir sistemim vardı son 3 yıldır. Oyun oynamayı sevdiğim için bir tane de laptop almak istiyordum ama fiyatların çok yükselmesi ve 2000 serisi ekran kartlarının çıkışının yaklaşmasından hep erteliyordum. Geçen günlerde Vatan Bilgisayar'ın Asus laptoplarda %25 indirimini görünce GTX 1070'li ve 144 Hz, G-SYNC, IPS panel olan Scar modelini görünce dayanamadım aldım. Call of Duty Modern Warfare Remaster ve diğer serilerini yükledim ve oynadım. Sonuç olarak ben yıllardır oyun oynamıyormuşum ve sadece gözümü bozmaya çalışıyormuşum. Şimdi laptopu iş yerinde bırakıyorum ama evdeki masaüstünde oyun oynayasım gelmiyor inanın. Yüksek Hz değerli bir monitörü olmayan herkese şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
bendede gtx 1070 ftw , 7700k işlemci ve aoc g2460 pqu 144 hz var şimdi eğer raminiz 2 slot ve en az 16 ise o 100fps üstünü her oyunda alırsınız almazsanız msaa yı kapatırsınız. kasıyor gibi görünmeside şöyle göz yüksek hz ye alışınca 60 80 fps ler sana kasıyormuş gibi geliyor ama yinede 80fps 80 hz i görmek demek imkanın varsa 144hz den şaşma mükemmel bir deneyim.

Bende gtx 1070 var ram 2 slot 16 gb lakin ben Pubgde genellikle 120 fps üstü alıyorum ama şehir içinde 50'ye kadar düşebiliyor gpu kullanımı 30-40 lara kadar düşüyor pubg ile mi alakalı yoksa benle mi?

İyi yönde. Hemen yanımda 60Hz monitör var. Birlikte oyun oynarken fazlasıyla fark ediliyor 144Hz'nin düşük fps'de bile 60Hz'den iyi olduğu. Ben High ayarlarda 120~ fps alırken. 60Hz monitörde low ayarlarda 50~ fps alıyor. Buna göre cevap verdim yani. Kullandığım monitör AOC G2460PG. 60Hz olan Viewsonic vx2573-shw.

İyi yönde mi 60 hz e göre düşük fps te daha iyi? Birde gpu kullanımında artma gibi bir şey oluyor mu 144hz monitör kullanınca?
Monitör çözünürlüklerinin aynı olması şartıyla 144Hz monitör kullanınca GPU kullanımını değişmez.

144Hz'de FPS'in düştüğü zaman çok kasıyor gibi gelmesinin sebebi monitörün Hz değeri yüksek olduğu için gözünün o Hz değerine alışmasından kaynaklanıyor. 60Hz monitörde 60 FPS'ten fazlasını görüntüleyemediği için 80-90 FPS'ten 60'a düştüğünü pek hissetmezsin fakat 144Hz monitörde 80-90 FPS'ten 60 FPS'e düşüşü fark edebilirsin. O yüzden yüksek Hz monitör kullananlara önerim oyunu stabil bir FPS değerine sabitlemek olacaktır. 144Hz monitörde 144 FPS'in altındaki FPS düşüşleri fark edilebiliyor. 144Hz oyun oynamak oldukça zevkli oluyor. Bütçeniz varsa öneririm.

Dün arkadaşlarımla Kızılay 'da bir internet kafeye gittik. 144 hz monitörlü masalara geçtik ve gerçekten muhteşem bir deneyimdi. Bir dahaki gittiğimde 240 hz monitörü olan masaları deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı