144 Hz monitör için yüksek FPS ne kadar önemli?

RİSEDUSH

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda 144 Hz bir monitör kullanıyorum. Bilgisayarımdaki RAM tek kanal 16 GB ve şu an işimi gayet görüyor, oynadığım oyunlarda 150-160 FPS alıyorum.
Arkadaşlarıma sorduğumda çift kanala geçmemi, daha fazla FPS ve performans alacağımı söyledi. Sizce fazla FPS gerekli mi? Ben zaten her şekilde 144 FPS almayacak mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Rampage RM-421 Flower monitör.

Merhaba. Şu anda 144 Hz bir monitör kullanıyorum. Bilgisayarımdaki RAM tek kanal 16 GB ve şu an işimi gayet görüyor, oynadığım oyunlarda 150-160 FPS alıyorum.
Arkadaşlarıma sorduğumda çift kanala geçmemi, daha fazla FPS ve performans alacağımı söyledi. Sizce fazla FPS gerekli mi? Ben zaten her şekilde 144 FPS almayacak mıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Rampage RM-421 flower monitör.

Sizin söylediğiniz doğru hocam. Aksi takdirde FPS'inizi 144'e sabitlemeden kullanırsanız işlemicinize gereksiz yük binecektir bu da işlemcinizin ömrünü azaltacaktır.

Doğru söylemişler çift kanal daha fazla FPS verir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekstradan bir FPS'e ihtiyacın olmadığını söylemişsin dediğin gibi her türlü 144 FPS görüntüsü alacaksın. Tamamen sana bağlı bir durum.

144 FPS alabiliyorsan şu an için bir masrafa gerek yok. Arkadaşlarına selam söyle %2 fazla performans için 2000TL harcayıp RAM almanın bir anlamı yok :)

Yeni konular

Geri
Yukarı