144 Hz monitör önerisi

Profesyonel CS veya PUBG oyuncusu değilseniz veya olmayı düşünmüyorsanız TN panelden uzak durun. IPS veya en kötü VA düşünün. XG2405 öneririm, 24G2U’ya da bakabilirsiniz.
Profesyonel oyuncu değilim TN panelin verdiği zevki diğer panel monitörlerde alamıyorum dediğiniz şeyin bununla alakası yok zevkler ve renkler tartışılmaz.

Profesyonel oyuncu değilim TN panelin verdiği zevki diğer panel monitörlerde alamıyorum dediğiniz şeyin bununla alakası yok zevkler ve renkler tartışılmaz.

Galiba hiç kaliteli IPS yada VA kullanmamışsınız. Üçünü de kullandım, deneme şansım oldu. Hepsi de çok akıcı ama renk konusunda TN panel çuvallıyor işte. O yüzden profesyonel düşünmeyenler TN panelden uzak durmalı. 2-3 ms fark için o güzel renklerden ben feragat etmem.

Galiba hiç kaliteli IPS yada VA kullanmamışsınız. Üçünü de kullandım, deneme şansım oldu. Hepsi de çok akıcı ama renk konusunda TN panel çuvallıyor işte. O yüzden profesyonel düşünmeyenler TN panelden uzak durmalı. 2-3 ms fark için o güzel renklerden ben feragat etmem.
Bende 3ünüde kullandım TN iyi oyuncular için gözle görülür fark yaratıyor oyunda ve önerdiğim monitörü kullanıyorum biraz ince ayarla renkleri gayet iyi oluyor ve saatlercede otursam gözümü hiç yormuyor IPS panele göre çok rahatladığımı gördüm TN monitörü ilk aldığın gibi kullanırsan renkleri tabi soluk gelir bunu çözmen monitördeki modlar ve ayarlarla mümkün TN performansta IPS ve VA paneli döver bu çok net kalitede IPS ve VA üstündür doğru fakat ince ayarla bu panellere yakın bir görüntü kalitesi elde edinilebiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı