144 Hz monitör tavsiyesi

Merhaba, 11.11 indirimlerine denk getirerek bir monitör alma planım var. Geçen sene ViewSonic VX2458 deneyimim oldu ondan da memnun kaldım fakat şu anda maksimum 1300₺’ye kadar (kredi kartı limitim bu kadar öğrenciyim esneme payım yok) önerilere açığım. Aşağıda beğendiğim birkaç ürünü ekleyeceğim fakat kullanıcı yorumu veya tecrübeli biri varsa artı eksi oluşturabilecek durumları aydınlatabilirse sevinirim. Şimdiye kadar çok iyi kalitede bir ekipmanım olmadı bu yüzden sorun olan bir şeyi fark etmeyedebilirim veya aradaki ufak detaylar, artılar, 1 ms 3 ms arasındaki fark gibi şeyler benim için çok sorun yaratmayabilir. Kendime gelince de akşamları çok oyun oynuyorum yüksek grafikler içeren oyunlar değil. Sistemimde Ryzen 1600 ve RX 580 var, haftada bir kaçta film izliyorum herhangi bir monitörde hoparlör olsun, pivot ayak olsun gibi beklentim yok sadece vereceğim parayı hakkıyla karşılasın yeterli, şimdiden teşekkürler.

1.seçenek; bütçeme en uygunu şimdilik bu;
Acer VG240YPBIIp 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD IPS Monitör UM. QV0EE. P01
Acer VG240YPbiip 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı
2.seçenek; ilki ile arasındaki fark nedir neden fiyat farkı oluşuyor panel kaliteside teorik olarak daha kötü olması gerekiyor;
Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Full HD Monitör
Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı
3.seçenek; kendi boyutunda ve marka olarak cazip geldi fakat bu benim bütçemin en üst noktası herhangi bir incelemede bulamadım özellikle bu üründe fikir sahibi olan varsa çok memnun olurum;
HP 27X 27" 144Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör( 1AT01AA)
HP 27X 27" 144Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 11.11 indirimlerine denk getirerek bir monitör alma planım var. Geçen sene ViewSonic VX2458 deneyimim oldu ondan da memnun kaldım fakat şu anda maksimum 1300₺’ye kadar (kredi kartı limitim bu kadar öğrenciyim esneme payım yok) önerilere açığım. Aşağıda beğendiğim birkaç ürünü ekleyeceğim fakat kullanıcı yorumu veya tecrübeli biri varsa artı eksi oluşturabilecek durumları aydınlatabilirse sevinirim. Şimdiye kadar çok iyi kalitede bir ekipmanım olmadı bu yüzden sorun olan bir şeyi fark etmeyedebilirim veya aradaki ufak detaylar, artılar, 1 ms 3 ms arasındaki fark gibi şeyler benim için çok sorun yaratmayabilir. Kendime gelince de akşamları çok oyun oynuyorum yüksek grafikler içeren oyunlar değil. Sistemimde Ryzen 1600 ve RX 580 var, haftada bir kaçta film izliyorum herhangi bir monitörde hoparlör olsun, pivot ayak olsun gibi beklentim yok sadece vereceğim parayı hakkıyla karşılasın yeterli, şimdiden teşekkürler.

1.seçenek; bütçeme en uygunu şimdilik bu;
Acer VG240YPBIIp 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD IPS Monitör UM. QV0EE. P01
Acer VG240YPbiip 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı
2.seçenek; ilki ile arasındaki fark nedir neden fiyat farkı oluşuyor panel kaliteside teorik olarak daha kötü olması gerekiyor;
Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Full HD Monitör
Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı
3.seçenek; kendi boyutunda ve marka olarak cazip geldi fakat bu benim bütçemin en üst noktası herhangi bir incelemede bulamadım özellikle bu üründe fikir sahibi olan varsa çok memnun olurum;
HP 27X 27" 144Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Monitör( 1AT01AA)
HP 27X 27" 144Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Fiyatı
Oraya kesinlikle;
Aoc 24G2U ve Aoc C24G1 eklemelisin.

Viewsonic XG2401 modeli de listede olmalı. Bu sınıfta en iyilerinden biridir.

Merhaba arkadaşımız 2458 kullanmış ondan dolayı Ips ve Va panel önerdim. Sizin önerdiğiniz monitör de sağlam ama TN panel,o paneli isteyeceğini sanmadım ama fikir olabilir.
Şimdi düştü fiyatı.

Dosya Ekleri

• 4875B1C3-AE7B-4477-95BD-861DD335AB68.png
    4875B1C3-AE7B-4477-95BD-861DD335AB68.png
    42,4 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı