144 Hz monitörde 60 FPS'de kasma hissiyatı

yilmaz787

Hectopat
Arkadaşlar 144 Hz bir monitörüm var. Warband, Bannerlord gibi oyunlarda fazla NPC'nin arasına girince FPS 70-80'e düşüyor ve bu düşüş esnasında kasmalar oluyor. Ben de 144 FPS alamadığım oyunlarda FPS'i 60'a sabitlemeyi denedim ama 60 FPS'te aldığım hissiyat 30 FPS. Göz alışkanlığı ile alakası yok 60 Hz monitörden 144'e yeni geçtim ve 60 FPS'te bu kadar kasma ilk defa görüyorum. RX 570 ile Warband'da bile bunu yaşıyorum. Warband'da Max FPS'i 144'e ayarlasam doğal olarak fazla NPC'nin arasında 70-80'lere düşüyor ve bu drop esnasında kasıyor. 60'a sabitlesem zaten oynanacak gibi değil 30 FPS. Kısaca sorum ben 144 Hz monitörde FPS'i 60'a sınırlayınca neden bu kadar kasıyor? FreeSync açık kapalı fark etmiyor 60 FPS'te iki şekilde de berbat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle olmadığını iddia etsen bile ben göz yanılsaması olduğunu düşünüyorum. 60 FPS laptopta LOL oynarken , 144Hz monitöre geçiş yaptım. 1 ay kullanım sonrası tekrardan laptoptan lole girdiğimde bildiğin donuyordu. Halbuki donma falan yok, her zaman oynadığım şey. Fakat bana donuyormuş gibi geliyordu.

Öyle olmadığını iddia etsen bile ben göz yanılsaması olduğunu düşünüyorum. 60 FPS laptopta LOL oynarken , 144Hz monitöre geçiş yaptım. 1 ay kullanım sonrası tekrardan laptoptan lole girdiğimde bildiğin donuyordu. Halbuki donma falan yok, her zaman oynadığım şey. Fakat bana donuyormuş gibi geliyordu.
Ben kasma olduğuna eminim öyle söyleyeyim.

Geri
Yukarı