144 Hz monitörde 60 Hz hissi

LuPPiTeR

Centipat
Arkadaşlar 144 Hz monitör kullanıyorum fakat bazen faremi sürüklediğimde tazeleme hızının düştüğü çok belli oluyor. Ayarlardan 60 Hz alıp tekrardan 144 Hz yapıyorum bu durum düzeliyor ve yağ gibi akıyor ayarlardan 144 Hz olmasına rağmen. Bunun sebebi AMD FreeSync'in monitörde açık olması mı yoksa ekrandan veya başka bir ayardan dolayı mı?

Buradan test yapar mısınız?

Evet yaptım 144 Hz'in farkı görülüyor fakat dediğim gibi bazen faremi oynattığım zaman bir gariplik olduğunu hissediyorum.
Kaç FPS alıyorsunuz?

Masaüstü olayından bahsediyorum hocam oyunlarda değil.

Merhaba, monitöre yeni olduğundan öyle oluyor sanırım. Bende iki hafta önce indirimdeyken 165Hz monitör aldım. Oyundayken ciddi anlamda 60Hz ile 165hz arasındaki farkı net görebiliyorum ama senin dediğin gibi masaüstünde arka planı siyah yaptıktan sonra fare hareketleri çok değişik geliyor 165Hz değil de 60Hz gibi hissediyorsun.

Merhaba, monitöre yeni olduğundan öyle oluyor sanırım. Bende iki hafta önce indirimdeyken 165Hz monitör aldım. Oyundayken ciddi anlamda 60Hz ile 165Hz arasındaki farkı net görebiliyorum ama senin dediğin gibi masaüstünde arka planı siyah yaptıktan sonra fare hareketleri çok değişik geliyor 165Hz değil de 60Hz gibi hissediyorsun.

Şimdi hocam 1 aydır monitörü kullanıyorum oyunlarda 80 FPS'in altı kasıyormuş gibi gözüküyor 144 Hz monitörde farkındayım, fakat olay o değil merak ettiğim masaüstü 60 FPS mi yoksa 144 FPS mi?

Hocam FreeSync'i kapatıp dener misin? Driverdan dolayı FreeSync açıkken ekran Hz'si düşebiliyor.

FreeSync monitörde açık kalsa, uygulama Radeon'dan kapatsam sadece olur mu?
Hocam FreeSync'i kapatıp dener misin? Driverdan dolayı FreeSync açıkken ekran Hz'si düşebiliyor.

Direkt monitörden kapattım hocam ilgin için teşekkürler ufo test yaptım bir sorun yok 144 Hz fark görülebiliyor fakat fare oynatınca FPS azmış gibi hissettiriyor, oda bazen yani.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı