144 Hz monitörde oyunlar takılıyor

küçükspart

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba.

Son zamanlarda sürekli oynadığım iki var. Biri CoD: Warzone, bir diğeri ise AC: Valhalla.
Geçtiğimiz hafta, PC'ye virüs bulaştığı için format attım. Ancak bu oyunlar benim 2. harddiskimde kurulu olduğu için silinmediler doğal olarak ve Windows yeniden kurulunca sistemden tanıtıp oyunlarımı yeniden oynamaya başladı. Ancak şöyle bir sorunum var.

Mesela Warzone ilk girişimde 2K 90-100 FPS almama rağmen, oyun sanki 30-40 FPS gibi takıla takıla hareket ediyor. Sonra ayarlara giriyorum, Hz değerini 120 yapıp yeniden 144 yapıyorum, düzeliyor ama maalesef AC için bu durum geçerli değil. 70-80 FPS ile oynamama rağmen sanki 30-40 FPS ile oynuyor gibiyim oyunu. Hz değerini 60 yapınca akıcı oluyor ancak yeniden 144 yapınca yine takıla takıla hareket ediyor. Bunun sebebi ne olabilir? Çünkü aşırı saçma bir durum ve anlam veremedim açıkçası. Format öncesi yağ gibi akan 2 oyun format sonrası ne olmuş olabilir? Ekran sıkıntılı desem o iki oyun haricinde 144 Hz yağ gibi akıyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar. Umarım yardımcı olabilecek biri vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörle ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yüksek ihtimal SSD'nizde bir sıkıntı olabilir. Bakmanızı veya baktırmanızı tavsiye ederim.
Cevap için teşekkürler öncelikle. Ancak diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yok. Format öncesi de yoktu ayrıca oyun 2tb'lik hdd içindeydi. Az önce ssd ye geçirdim denedim yine aynı.

Aynı sorunu ben de yaşadım. En çok LoL'de. Çok sinir bozucu bir durum. FIFA'da bile kasmıyor ama LoL'de kasıyor. SSD'mi değiştirdiğimde bu sorun kalkmıştı. Başka bir çözüm bulabilirsem yeniden buraya geleceğim.

Geri
Yukarı