144 Hz monitörüm V-Sync açınca 138'e sabitleniyor

Kutay Can

Femtopat
Daha fazla  
Format atmadan önce bir sorun yoktu, format attım bir anda oyunda v Sync açınca maksimum 138 FPS almaya başladım, v Sync kapatıp maks FPS'yi 144 yaptığımda gene 144'e sabitleniyor ama aynı değil biliyorum ve normalde aynı oyunda 300 FPS civarı alıyorum, v Sync açtığımda maksimum FPS 138 oluyor ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atmadan önce bir sorun yoktu, format attım bir anda oyunda v Sync açınca maksimum 138 FPS almaya başladım, v Sync kapatıp maks FPS'yi 144 yaptığımda gene 144'e sabitleniyor ama aynı değil biliyorum ve normalde aynı oyunda 300 FPS civarı alıyorum, v Sync açtığımda maksimum FPS 138 oluyor ne yapmam lazım?
nividia ekran kartı kullanıyosan masaustünde boş bir yere sağ tıkla nvidia denetim masasını aç görüntü ayarlarından kaç hzde çalıştığını gösterir 138 ise yeni çözünürlük oluştur a bas ordan sadece yenileme hızını 144 hz e çıkar anlamadıysan internete 60 hz monitoru 75 hz yapma videoları var onlardan kendine göre yap
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

video var nvidia değilse bile ayarlardan gösteriyo nvidia ise onuda gösteriyor benimki 144hz deme aynı mantık

nividia ekran kartı kullanıyosan masaustünde boş bir yere sağ tıkla nvidia denetim masasını aç görüntü ayarlarından kaç hzde çalıştığını gösterir 138 ise yeni çözünürlük oluştur a bas ordan sadece yenileme hızını 144 hz e çıkar anlamadıysan internete 60 hz monitoru 75 hz yapma videoları var onlardan kendine göre yap
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

video var nvidia değilse bile ayarlardan gösteriyo nvidia ise onuda gösteriyor benimki 144hz deme aynı mantık
144 yaziyo ama gene 138 oluyo

Format atmadan önce bir sorun yoktu, format attım bir anda oyunda V-Sync açınca maksimum 138 FPS almaya başladım, V-Sync kapatıp maksimum FPS'yi 144 yaptığımda gene 144'e sabitleniyor ama aynı değil biliyorum ve normalde aynı oyunda 300 FPS civarı alıyorum, V-Sync açtığımda maksimum FPS 138 oluyor ne yapmam lazım?

Aynı sorun bende de var ve çözdüm arkadaşlar mönitörünüzde FreeSync açıksa kapatın 144'e geri dönüyor denedim çalıştı NVIDIA denetim masasında G-Sync açıksa onu da kapatın ondan da kaynaklanıyor olabilir eğer hiçbiri çözmüyorsa kasa HDMI kablo veya DisplayPort'unuz 144 Hz'yi desteklemiyor demektir kablonuzu DisplayPort'un yüksek bir markasını almanız gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı