144 Hz monitörün 60 Hz görünmesi

Merhaba konuyu tekrardan gün yüzüne çıkartıyorum fakat bende de bir sorun mevcut. Monitörüm 144Hz destekliyor fakat ne hikmetse bazı oyunlara girip çıktığımda 60Hz düşmüş oluyor. Tekrar 144Hz yapıyorum sonra bir müddet sonra yeniden 60Hz düşüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

Bağlantı kablosu mu değişti ? 144 Hz için Dual Link DVI kablo kullanılmalı.
Konu eski fakat benzer bir sıkıntım var bu konudaki bilginize güvenerekten açık olan konu üzerinden sormak istedim.

İntel Grafik Özelliklerine girdiğimde bende 60Hz'den başka seçemiyorum. Monitörüm 144hz 1ms, laptop ekranımda 144hz. FPS sorunu yaşıyorum. Monitörün içinden çıkan HDMI kablosu kullanıyorum. Çok daha kaliteli bir HDMI almam sorunu çözer mi ya da
laptop için HDMI uç, monitör için DVİ uç alsam yani HDMI to DVİ kablo alsam HDMI kısmını laptop, DVI kısmını monitöre taksam bu sorun çözülür mü?

Lindy 36287 video kablo adaptörü 2 m HDMI Type D (Micro) DVI-D Siyah - Nanokatalog bu kabloyu kullanmam çok işe yarar dediler laptoba Micro ucu takmanı söylediler ama hiç mantıklı gelmedi bana.

Bu Lindy 36272 video kablo adaptörü 2 m HDMI Type A (Standard) DVI-D Siyah - Nanokatalog ya da Inca IHD-02 2.0 V 2m HDMI to HDMI Kablo bunlardan birini deneyeyim diyorum.

Laptobumda Display Port girişide yok bu yüzden o kabloyuda kullanamıyorum. HDMI to Display Port kullanıp denesem faydası olur. Hangisini tavsiye edersiniz, hangi kabloları önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)

Konu eski fakat benzer bir sıkıntım var bu konudaki bilginize güvenerekten açık olan konu üzerinden sormak istedim.

Intel grafik özelliklerine girdiğimde bende 60Hz'den başka seçemiyorum. Monitörüm 144Hz 1ms, laptop ekranımda 144Hz. FPS sorunu yaşıyorum. Monitörün içinden çıkan HDMI kablosu kullanıyorum. Çok daha kaliteli bir HDMI almam sorunu çözer mi ya da.
Laptop için HDMI uç, monitör için DVI uç alsam yani HDMI to DVI kablo alsam HDMI kısmını laptop, DVI kısmını monitöre taksam bu sorun çözülür mü?

Lindy 36287 video kablo adaptörü 2 m HDMI Type D (Micro) DVI-D Siyah - Nanokatalog bu kabloyu kullanmam çok işe yarar dediler laptopa Micro ucu takmanı söylediler ama hiç mantıklı gelmedi bana.

Bu Lindy 36272 video kablo adaptörü 2 m HDMI Type A (Standard) DVI-D Siyah - Nanokatalog ya da Inca IHD-02 2.0 V 2m HDMI to HDMI Kablo bunlardan birini deneyeyim diyorum.

Laptopumda Display Port girişide yok bu yüzden o kabloyuda kullanamıyorum. HDMI to Display Port kullanıp denesem faydası olur. Hangisini tavsiye edersiniz, hangi kabloları önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)

Aynısını yaşadım sorununu düzeltebildiysen bana da öğretir misin?

Geri
Yukarı