144 Hz ve 60 Hz monitörü birlikte kullanmak

Hielaph

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba. 144 Hz monitör kullanıcısıyım. 60 Hz 24 inç bir monitör buldum ve 2. monitör olarak kullanmak istiyorum. Yalnız internette de sıkça rastladığım bir sorun var. Mouse imlecini 60 Hz monitöre götürdüğümüzde 144 Hz monitörün de hertzinin 60'a düşmesi. Bunun herhangi bir çözümü yok mu? 2. monitör olarak da 144 Hz mi kullanmak zorundayım? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap beklemekteyim. İyi Sosyaller.

Merhaba. 144 Hz monitör kullanıcısıyım. 60 Hz 24 inç bir monitör buldum ve 2. monitör olarak kullanmak istiyorum. Yalnız internette de sıkça rastladığım bir sorun var. Mouse imlecini 60 Hz monitöre götürdüğümüzde 144 Hz monitörün de hertzinin 60'a düşmesi. Bunun herhangi bir çözümü yok mu? 2. monitör olarak da 144 Hz mi kullanmak zorundayım? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap beklemekteyim. İyi Sosyaller.

Bu durum G-Sync açıkken oluyordu sanırım ama ben yaşamadım. Ana monitör 144Hz DP ile bağlı 2. ise 75Hz HDMI ile bağlı.

İyi bir deneyim yaşatmayacaktır, 144 Hz'e alıştıktan sonra 60 Hz çok hantal kalıyor.
2. monitör aktif kullanım için değil zaten. CAD programları açıkken yan tarafta bir yan uygulama, fotoğraf vs. açabilmek için. Örneğin SketchUp Live Sync açıp Lumion'da tasarım yaparken kullanmak gibi. SketchUp'ta bir şey değiştirmem gerekirse Alt+Tab yapmak zorunda kalmamak için.

Bu durum G-Sync açıkken oluyordu sanırım ama ben yaşamadım. Ana monitör 144Hz DP ile bağlı 2. ise 75Hz HDMI ile bağlı.

Benim monitör G-Sync'li ama gerçek G-Sync'li yani monitörün içinde bir kart var, senkronu o yapıyor. Yani monitörüm Free-Sync özellikli olup yazılımsal G-Sync'i aktif etmiyorum. İkinci monitör düz, ne G-Sync ne de Free-Sync mevcut.

Bu konu hakkında pek bilgim yok, daha önce de forumlarda karşılaşmadım ama bende olmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı