144 Hz vs 165 HZ monitör

Medimarkttan aldım. Ölü piksel çıkmadı. Hareket imkanı olarak sadece ileri ve geri eğilebiliyor.
O konuya baktıktan sonra monitörü almaktan vaz geçmiş gibiyim açıkçası. Asıl soruma cevap verecek arkadaş varsa merakla bekliyorum 144 Hz ve 165 Hz arasında ciddi bir fark var mı? Aradaki fiyat farkına değer mi? Zaten alınabilecek 1500 TL civarında neredeyse 2 adet 165 Hz monitör bulunuyor. Eğer ki gözle görünecek kadar bir fark yoksa tavsiye edilen 144 Hz monitörlerden birini alacağım.

Eğer ki gözle görünecek kadar bir fark yoksa tavsiye edilen 144 Hz monitörlerden birini alacağım.
Oyun için alıyorsanız aldığınız FPS 165'i bulmuyorsa gereksiz kalabilir. Ama masaüstünde gezerken bile 144 Hz'den 60'a geçtiğimde bana kasıyormuş gibi geliyor. Fakat 144 ile 165 arasında bu kadar fark belki olmayabilir.

Oyun için alıyorsanız aldığınız FPS 165'i bulmuyorsa gereksiz kalabilir. Ama masaüstünde gezerken bile 144 Hz'den 60'a geçtiğimde bana kasıyormuş gibi geliyor. Fakat 144 ile 165 arasında bu kadar fark belki olmayabilir.

FPS oyunlarında biliyorsunuz ki HZ farkı çok önemli. Valorant'ta 144 Hz'de fazla sıkıntı çekmem gibi duruyor. Bazı grafik ayarları ile oynadığımda FPS'im 144 civarlarına düşüyor. Ama CS:GO'da FPS çok daha yüksek +200 civarları oluyor. Bu da benim kafamı karıştırıyor. Ayrıca belirttiğim gibi ileride ekran kartı değişeceğim ve FPS'ler artacak çok kararsızım. Acaba indirim falan gelir mi monitörlere?

Geri
Yukarı