144 Hz vs 4K Monitör?

4K çözünürlükte 60fps almak için 2 tane 980ti lazım yaklaşık 6000tl . Ben kesinlikle 2k 144hz bir monitör alırdım. Asus Rog 27" g-sync var hemde ancak pahalı şuan. Beklemenizde yarar var. Bir bilgisayar monitörü için 4k çözünürlüğün gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ancak 2k o kadar yabani değil. Gtx960 bile orta yüksek ayarlarda gta5 2k da 60fps üzeri alıyor.

Yazdığınız rakamların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. 1 adet 980ti şaunki oyunların pek çoğunda yüksek(high) 4k'da 40-45leri görebiliyor. İstisna yaratan birkaç oyun var. Bunun haricinde 2 980ti kullanınca da o kadar yükselmiyor değerler. Aslına bakarsanız verilen 3000Tl'ye hiç mi hiç değmeyecek bir artış oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki linkten dayanak noktamı görebilirsiniz.

Önerdiğin monitöre 3000 lira veresiye kadar gider 3000 liraya GTX 980 Ti alırım. Ayrıca 4k da 60 fps almak gerekiyorsa 144 hz monitörde de 144 fps almak gerekli bunun içinde çok güçlü ekran kartı gerekli.

Ve evet 144Hz bir monitör alıp 60FPS ile oynamak kesinlikle ziyanlık katılıyorum. Yukarıda dediğim gibi, eğer simulatör tarzı biri iseniz (ve ekran kartınız elveriyorsa) 4Kdan yana eğer aksiyon tarzı younlar oynuyorsanız (ve ekran kartınız el veriyorsa) 144Hz bir ekran tercih etmelisiniz.

Benim kişisel tercihim biraz daha farklı olurdu. İki konuda da çok aşırıya kaçmıyorsanız 2K ama daha büyük bir monitör bakabilirsiniz. 27İnch bir monitör 144Hz de olsa 30-32İnch 60Hz kaliteli bir monitörün tadını vermez. (kişisel görüşüm bu yine diyorum) Ben aynı bütçe ile 2K çözünürlüklü 144Hz yerine daha büyük ekranlı bir monitöre bakardım. Mümkünse Ultrawide bir monitöre.

60 FPS nin altında oyun oynanmaz hele ki bir sisteme 5-6 bin lira veriliyorsa. 4K şimdilik unutulması gerek bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı