144 Hz vs. 75 Hz monitör

144'e geçince 60 75 120 gibi değerler kötü hissettirir bir süre fakat geçmedikçe ben çok anlamlı bulmuyorum kendi adıma(60Hz dışında 75 yeterli bence) illahi etkisi var fakat hani 144 de 20 kill alan adam 75 dede alır bence.

144Hz monitörde tüm AAA oyunları oynuyorum 60-90 FPS hiç de kötü hissettirmiyor. RDR2, CP77 gibi oyunlarda 150 FPS almak kolay değil malum.

144 HZ bir monitörde birkaç saat oyun oynadıktan sonra 60 HZ monitör kullanmayı dene zaten bir daha 60'ın yüzüne dahi bakmazsın. 60 vs 75 arasında pek bir fark yok dolasıyla düşünmeden 144 almanı öneririm.

144Hz monitörde tüm AAA oyunları oynuyorum 60-90 FPS hiç de kötü hissettirmiyor. RDR2, CP77 gibi oyunlarda 150 FPS almak kolay değil malum.

Hocam kişiden kişiye değişebilir şahsen ben 144'e geçtikten sonra bir daha 60 kullanamadım CS:GO gibi oyunlarda ve birçok arkadaşımda aynı sorunu yaşamış benim gibi.

Vermese bile almak mantıklı mı?
Dostum, evet mantıklı. Yeni bir teknoloji var, her yerde olumlu yönleri konuşuluyor. İmkanın da var. Gidip eskisine neden takılı kalasın ki? Sistemini güncellersin, alamadığın oyunlarda da almaya başlarsın. Kaldı ki 144 alamayınca ekran kararmayacak. 60 ve 75 Hz monitöre göre yine daha güncel bir deneyim yaşayacaksın. İmkanın varsa, 144.

144Hz artık yeni bir standart olmak üzere. Sadece oyun olarak düşünme. Tarayıcıda veya Windows'ta gezinirken bile 144Hz'nin farkını görebilirsin.

Ben imkanın varsa 144Hz alman taraftarıyım.

Vermese bile almak mantıklı mı?

1 yıldır 144Hz monitör kullanıyorum ve sanırım 144 FPS üzeri aldığım tek oyun Valorant oldu. Hiç sorun yaşamadım tabii ki mantıklı, sırf masaüstüde gezmenin bile keyfi, akıcılığı yeter tercih etmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı