144 ve 165 Hz arasında çok fark var mı?

turgay38

Femtopat
Monitörümü değiştireceğim, 144 ile 165 Hz monitör arasında kaldım. 240 Hz monitörler biraz pahalı geldi bütçeme,
144 ile 165 arsında performans çok çok fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörümü değiştireceğim, 144 ile 165 Hz monitör arasında kaldım. 240 Hz monitörler biraz pahalı geldi bütçeme,
144 ile 165 arsında performans çok çok fark eder mi?

Buradaki arkadaşlar 60 Hz ile 75 Hz arasında bariz büyük bir fark olduğunu söylemişlerdi. Yani evet, farkeder baya. Seçim sizin yine de.

144, 165, 240; üçünü de kullandım. 144 ile 165 arasında fark yok, 144 ile 240 arasında 60 ile 75 arasındaki gibi olursa ne güzel fakat olmasa da olur denecek kadar fark var.

İnsan gözünün algılayabileceği bir fark yok, testlerde FPS isteyen oyunlarda kıyaslamalarda sadece programların çıkardığı farklar var. Gözle ayırt edebilmek imkansız.

İnsan gözünün algılayabileceği bir fark yok, testlerde FPS isteyen oyunlarda kıyaslamalarda sadece programların çıkardığı farklar var. Gözle ayırt edebilmek imkansız.

Göz tembelliği problemim var ve FPS'leri çok rahat seçebiliyorum. 75 Hz'den 60'a düşünce çok fark ediyorum ama gözü normal olan arkadaşımda hiçbir fark yoktu.

Tecrübe etmiş insanlardan biri olarak 144 ile 165 arasında fark ayırmak zor olacaktır. Yani rahatlıkla istediğini alabilirsin ancak buradaki asıl şey alacağın monitörün ekstra özellikleri.

Geri
Yukarı