165 Hz ile 240 Hz arasında çok fark var mı?

Açıkçası 144Hz monitöre 1500 tl vereceğime 280Hz monitöre 2500 tl verdim, eğer ilerde sistemi yükseltirim dersen ömürlük açısından alınabilir, 240 hz almanı öneririm, cs go ve valorant oynuyormuşsun zaten, ryzen 5 5600x gt 1030 ile bile cs go ve valorant'ta 300+ fps alabilirsin.

CS:GO'da rahatlıkla en az 250 FPS alırken Valorant'ta 16:9'da 180 FPS falan alıyorum. Yeni monitörle beraber 4:3'e geçeceğim ve muhtemelen 200 üstü alacağım.
Zar zor alıyorsunuz boşuna 240 almayın hem AWP kullanmıyorsanız gereksiz ve fiyat farkı azımsanamayacak kadar fazla hem de Pro lig'de oynamayacaksanız doğru düzgün bir avantajınız da olmayacak. Hayır AWP kullansanız da CS:GO'da 70 ping falan alacaksınız yine bir avantajı olmayacak. 144 hem sizin PC'inize daha uygun hem de cebinize yarar sağlar.

Gerek olduğunu düşünmüyorum elimde 240Hz laptop var ve masaüstü ekranım 144Hz illahi en yüksek performans istiyorum onsuz oynayamam bahane ederim dersen 240 al.
Bence fiyat farkına değmez.

Bende öyle dedim zaten. Okumanızda bir problem yoksa bunun kadar basit bir cümleyi algılayabilmelisiniz. 60 ile 165 arasındaki kadar dramatik değil ne demek? 60 ile 165 arasında ciddi bir fark var 165 ile 240 arasında o kadar yok demek. Yine de 165 ve 240 arasındaki farkı hissedebilirsiniz de demişim.
Disleksim var üzgünüm genelde okumakta ve yazmakta zorlanıyorum iyi okuyamamışım.

Zar zor alıyorsunuz boşuna 240 almayın hem AWP kullanmıyorsanız gereksiz ve fiyat farkı azımsanamayacak kadar fazla hem de Pro lig'de oynamayacaksanız doğru düzgün bir avantajınız da olmayacak. Hayır AWP kullansanız da CS:GO'da 70 ping falan alacaksınız yine bir avantajı olmayacak. 144 hem sizin PC'inize daha uygun hem de cebinize yarar sağlar.
Gerek olduğunu düşünmüyorum elimde 240Hz laptop var ve masaüstü ekranım 144Hz illahi en yüksek performans istiyorum onsuz oynayamam bahane ederim dersen 240 al.
Bence fiyat farkına değmez.
165 Hz ve 240 Hz arasında 2000 TL fark var. Cidden fazla. Onun yerine gider 165 Hz alırım sonra üstüne para ekleyip direksiyon seti falan alırım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

165 Hz ve 240 Hz arasında 2000 TL fark var. Cidden fazla. Onun yerine gider 165 Hz alırım sonra üstüne para ekleyip direksiyon seti falan alırım. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
2000 tl fark varsa almayabilirsin, açıkçası ben ikinci el 280 hz 1 ms IPS monitörü 2500 tl'ye aldım ikinci el'e sıcak bakmıyorsan sıfır 144-165 hz monitörü almanı öneririm, bu arada 2020+ üretilmiş Ips panel 1 ms bir monitör almanı öneriyorum, tn almanı önermem o kadar para veriyorsun çamur gibi görüntü alma. Sistemin ve bütçen nedir ona göre monitör önereceğim.

2000 tl fark varsa almayabilirsin, açıkçası ben ikinci el 280 hz 1 ms IPS monitörü 2500 tl'ye aldım ikinci el'e sıcak bakmıyorsan sıfır 144-165 hz monitörü almanı öneririm, bu arada 2020+ üretilmiş Ips panel 1 ms bir monitör almanı öneriyorum, tn almanı önermem o kadar para veriyorsun çamur gibi görüntü alma. Sistemin ve bütçen nedir ona göre monitör önereceğim.
Gönderdiğiniz monitör gerçekten güzelmiş. Tavsiye için teşekkürler.

CS:GO'da rahatlıkla en az 250 FPS alırken Valorant'ta 16:9'da 180 FPS falan alıyorum. Yeni monitörle beraber 4:3'e geçeceğim ve muhtemelen 200 üstü alacağım.

Peki oyun içinde 240 Hz'den 144 Hz'e düşürmeyi denediniz mi?

Monitörüm G-Sync olduğu için FPS'im 240'tan 144'e düştüğünde fark etmiyorum.

Yorumlara bakıyorum da hep anlık duruma göre cevap verilmiş sanki yılda bir monitör değiştiriyorlar gibi geldi bana. Eğer sizde yılda bir monitör değiştiriyorsanız günü kurtaran ucuz olanı tercih edebilirsiniz. Ben monitörü en az 5 yıl kullanmak istiyorum derseniz, şu andaki sisteminizin kaç FPS verdiği veya internet bağlantınızın 0.5ms tepki süresine yetmediğinin bir anlamı yok. 6 ay sonra rtx 4000 serisi bir sistem toplarsınız 240hz monitörün keyfini sürersiniz.

Geri
Yukarı