1440p 144 Hz için hangi ekran kartı alınmalı?

PNY sıcaklık değerlerini karşılastıran yabancı kaynaklara baktığımda ses ve ısı olarak çok başarılı olduğunu görmüştüm tabii ki Gigabyte ve ROG değil ama bir Zotac da değildi bizim markette pek ismi duyulmadığı için çekiniyor insanlar doğal olarak.

Şu ana kadar tüm ekran kartı markalarını kullandım neredeyse. F/P olarak en sevdiğim XLR8 modelleri oldu. PNY Verto değil kesinlikle. XLR8 ROG ve Suprim X ayarında olan bir kart olduğu yabancı forumlarda da söyleniyor.

Hocam herkeste 4090 varmış gibi konuşuyor millet. 2K'da zaten bırakın 4070'i 4060 bile rahat ettirir zaten. 10 FPS için 5-10 bin lira bence asla verilmemeli. 4K'da da oynamayın bir zahmet.
Çok çok çok çok çok aşırı çok özür diliyorum. Benim bilgimi yargıladığınızı ve çok cahil bir şekilde konuştuğunuzu zannettim. Bayağı bir agresif çıkışmışım aslında mesajınız benimkini destekleyen bir mesajmış gerçekten çok özür dilerim. Hakkınıza girdim.

Şu ana kadar tüm ekran kartı markalarını kullandım neredeyse. F/P olarak en sevdiğim XLR8 modelleri oldu. PNY verto değil kesinlikle. XLR8 ROG ve Suprim X ayarında olan bir kart olduğu yabancı forumlarda da söyleniyor.

10FPS? 4060 2K'da rahat ettirir? VRAM mevzusundan yeni nesil oyunlardan haberin yok sanırım. Bir tek Valorant mı oynuyorsun? Hayatında hiç yazılım ve oyun programlama, oyun tasarımı gibi şeylerle uğraştın mı?

Hocam 1660 Ti'de çoğu oyun 40-50 FPS veriyor 1080'de en yüksekte. Yazılımda her giriştiğimde battığımdan çok uğraştım denemez. Zaten 15 yaşındayım. Ablamın bilgisayarı dışında bu benim ilk bilgisayarım. Anlamadığım konu 4070 almak yerine milletin 4080-4090 alması. Zaten 4090 parasına 4080 sistem toplanıyor resmen. Benim gözüm 30-40 FPS'ye alışık olduğundan herkes 30-40'a dayanacak diye bir şey söylenemez fakat bence 20 FPS için de kıyamet kopartılmaz. Zaten günümüzde iPhone SE bile 25-30k iken en az zam gelmiş sektör bilgisayar resmen ülkemizde.

Hocam 1660 Ti'de çoğu oyun 40-50 FPS veriyor 1080'de en yüksekte. Yazılımda her giriştiğimde battığımdan çok uğraştım denemez. Zaten 15 yaşındayım. Ablamın bilgisayarı dışında bu benim ilk bilgisayarım. Anlamadığım konu 4070 almak yerine milletin 4080-4090 alması. Zaten 4090 parasına 4080 sistem toplanıyor resmen. Benim gözüm 30-40 FPS'ye alışık olduğundan herkes 30-40'a dayanacak diye bir şey söylenemez fakat bence 20 FPS için de kıyamet kopartılmaz. Zaten günümüzde iPhone SE bile 25-30k iken en az zam gelmiş sektör bilgisayar resmen ülkemizde.

Çok haklısınız dediğim gibi bayağı sert çıkışmışım beni yargıladığınızı düşünerek. Özür dilerim. (Mesaj editlendi bakabilirsiniz.)

Şu ana kadar tüm ekran kartı markalarını kullandım neredeyse. F/P olarak en sevdiğim XLR8 modelleri oldu. PNY Verto değil kesinlikle. XLR8 ROG ve Suprim X ayarında olan bir kart olduğu yabancı forumlarda da söyleniyor.

Çok çok çok çok çok aşırı çok özür diliyorum. Benim bilgimi yargıladığınızı ve çok cahil bir şekilde konuştuğunuzu zannettim. Bayağı bir agresif çıkışmışım aslında mesajınız benimkini destekleyen bir mesajmış gerçekten çok özür dilerim. Hakkınıza girdim.

Hocam herhangi bir sıkıntı yok. Ben sadece internette "8 GB KARTLAR TEHLİKEDE", "12'ler TEHLİKEDE" diyen adamlara uyuz oluyorum. Ultra ayarlarda 2K'da 144 alamıyorsan nasıl tehlikede oluyor ki kart? 4, 6 GB VRAM kullananlar ve o zaman? Zaten 3060 kullanan adamlar dahi gidip 4070'e upgrade ediyor. En mantıklısı bence olabildiğince eskimesini beklemek. Bir sistem 4-5 yıllık olmadan yenisine geçilmez. Ben sadece 4070 Ti kullansa da 4080 kullansa da gözüyle çok bir fark göremeyeceğini söyledim. Ayrıca bu forumdaki çoğu insan da benim gibi ortalama bir PC'den insanlara 1-2 yardım etmek isteyen öyle işin ustası olmayan adamlar.

Geri
Yukarı