1440P için 24' mi 27'mi?

1080P 27 önerilmez. 2K minimum 27 önerilir. 27 1080'de pikselleri sayarsın.

Aynısı 24' 2K için de gecerli değil mi?
Masanız küçük ise 27" almak boynunuza ve kendinize yapacağınız en büyük kötülük olur.

23.6 Inch'lik Philips 2K monitör kullanıyorum, soru sorabilirsiniz. Yazılar küçük olduğundan 1080P'de çok yakındığım büyük ekran hasreti çekmiyorum.

Masa büyük ise alın 27", bakın keyfinize.

Hangi modelleri düşünüyorsunuz?

Sizde pikseller belli oluyor mu peki?

@Damda DAMD2 T800 Belli oluyor mu derken kafanızı yaklaştırırsanız veya küçük ölcekli yazı okursanız belli oluyor ama bu bizim "pikselleri sayma" olayı değil.

Piksellerin rahatsız edici düzeyde büyük görünmesi bizim bahsettiğimiz. Bazı nesnelerin pixelart gibi görünmesi.

2K 24"de de, 27"de de olmaz bu.
Uzaktan bakılıyorsa 32" bile kullanılabilir.

@Damda DAMD2 T800 Belli oluyor mu derken kafanızı yaklaştırırsanız veya küçük ölcekli yazı okursanız belli oluyor ama bu bizim "pikselleri sayma" olayı değil.

Piksellerin rahatsız edici düzeyde büyük görünmesi bizim bahsettiğimiz. Bazı nesnelerin pixelart gibi görünmesi.

2K 24"de de, 27"de de olmaz bu.
Uzaktan bakılıyorsa 32" bile kullanılabilir.

Anladım herkese tesekkur ederim.

Kısacası ekranı ne kadar büyütür sek çözünürlük o kadar bozar. Ekran büyüklüğü, Curved olması vs gibi şeyler kullanıcının seçi midir? Bana sorsan 22 inc 1080P kullaniyorum kalitesinden memnun değilim. Ama en mantıklısı sistemin yetiyor ve oynadığın oyunlardan iyi FPS alıyorsan 27 inc 2K 144 HZ 1ms bir monitör tercihi dogru olacaktır. Butcen varsa tabii.

Ekrana uzaklığında önemli. Çok dibinde değilsel pikselleri saymazsın. Ben şu videoyu izledikten sonra 800 liraya 27" 1080p Philips almıştım. Fiyatına göre çok iyi idi. Almadan önce pikselleri sayarmıyım diye düşünüyordum ancak videoda da dediği gibi özel olarak piksel saymaya kalkmazsan onları görmüyorsun. İzlediğin filme yada oyuna odaklanınca hiç sorun olmuyor. Bunun haricinde FPS tarafında da bir kazanım oluyor :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı