1440P için 27" vs 32"

Geoffroy

Hectopat
Selamlar. Bugün yarın uzun araştırmalarım sonucu bir 2K çözünürlüğe sahip monitör alacağım. MSI MAG271CQR ya da MAG321CQR olacak bu model. Samsung LC27HG70 modelinin Hepsiburada üzerinde satılan modellerinin ölü piksel sorunlarının fazla olması LG'nin yeni nano IPS modelinin bütçemi aşacak olması beni bu modellere itti. Şimdi kafamdaki sorun boyut. Bilgisayarı 75-80 CM mesafeden kullanıyorum çok fazla FPS oyun da oynamıyorum. PPI değerlerine baktığımda 27 inç 100 civarı bir değer veriyor 32 inç 92 PPI değerine sahip ki 92 zaten FHD çözünürlüklü 24 inç bir monitörün sahip olduğu değer yani aynı keskinliğe sahip olacak onunla. Film-dizi keyfini artırmak için sizce 32 inçe gitmeli miyim yoksa daha keskin olsun diye 27 mi tercih etmeliyim? Şimdiden öneri ve yardımlarınız için teşekkürler iyi forumlar.

Edit: PPI değerlini yazma sebebim pikselleri görürsün sayarsın muhabbetinin oluşmaması için. Ayrıca monitör üstadları @GCN @Oreki @Jira sizler de yorum yaparsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı