1440p vs 1080p monitör

Bütçe
8.000 TL
Arkadaşlar cümleten selamünaleyküm. Herkese hayırlı forumlar diliyorum. Şu anda aktif olarak AOC C24G1 1080p 144Hz modelini kullanıyorum. 4 sene oldu alalı ve monitörde sorunlar yaşamaya başladım. Bazen bilgisayar açılırken ekranda saçma sapan çizgiler çıkıyor, bazen düzeliyor bazen ekran tamamen gidiyor. Farklı kasa ve kablolar ile (HDMI - DP) farklı versiyonları ile denedim, sonuç yine aynı. Bu yüzden monitör almayı planlıyorum. İçinden çıkamadığım soru şu, çok fazla FPS oyunu oynayan birisi değilim, hatta hiç oynamıyorum. Arkadaş grubumla sadece LoL ve TFT oyunlarını oynuyorum. Çok nadir only climb tarzı ufak tefek oyunlar. Film izlemek en büyük aktivitem diyebilirim. Bu sebeple 1440p monitör tercih etmek istiyorum fakat oynadığım oyun LoL olsa da 1440p monitör ile sorun yaşar mıyım? Ve en önemli soru vereceğim paraya değer mi? Çünkü VA tercih etmek istemiyorum, kullandığım monitörde ciddi ghosting ve ışık sızması sorunu yaşıyorum. IPS 1440p monitörler bayağı bir yukarıda, baktığım modellerde nereden baksan 2 katı fiyat farkı görünüyor. 8.000 TL'ye kadar çıkabilirim ama o kadar parayı vermeye değer mi ona karar veremedim. Kullandığım sistem de şu şekilde;

i3 12100F.
MSI B610M-B Pro.
MSI RX 6600 2X Mech.
2X 8 3200 MHz RAM.
650W 80+ PSU.

Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Ek olarak Amazon ve Vatan Bilgisayar harici sitelerden almak istemiyorum. Onu da belirteyim. İyi sosyaller tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı