1440x900 çözünürlüğün oyunlarda ve YouTube'da rahatsız etmesi

Neoreality

Hectopat
Öncelikle Samsung SycnMaster 920NW monitörünü kullanıyorum. YouTube'a girdiğim zaman üstte ve altta olmak üzere black barlar çıkıyor, aynı durum oyunlarda da geçerli. Hal böyle olunca rahatsız edici görüntüler ortaya çıkıyor, bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Ya da 1440x900 çözünürlüğünü 16:9 yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Videolarda yapsanız bile ya en boy oranını değişecek ya da görüntü biraz yaklaştırıp kenarlarından kesilecek. En boy oranını değiştirirseniz bence video daha kötü olacaktır. Yaklaştırınca da kenarlardan görüntü kaybolacaktır. Bence o haliyle izlemek daha iyi olacaktır.

Bende Samsung SyncMaster 933 kullanıyorum 1440x900 çözünürlüğünde ama bende hiçbirisi olmuyor. Yeni Radeon ekran kartına geçtiğimden beri oyunlarda daha düşük çözünürlükler için uygulamasından ayar yapmak gerekiyor bazen ama belki sizde ekran kartının uygulamasını ( AMD Catalyst Control Center, NVIDIA Denetim Masası olabilir) kurcalarsanız bir çözüme ulaşırsınız.

Öncelikle Samsung SycnMaster 920NW monitörünü kullanıyorum. YouTube'a girdiğim zaman üstte ve altta olmak üzere black barlar çıkıyor, aynı durum oyunlarda da geçerli. Hal böyle olunca rahatsız edici görüntüler ortaya çıkıyor, bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Ya da 1440x900 çözünürlüğünü 16:9 yapabilir miyim?
Bende aynı monitörü kullanıyorum. 1280x1024 tavsiye ederim.

Geri
Yukarı