1440x900 çözünürlüklü monitör için ekran kartı?

WarTimePunch

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları etkileyen tek ayar çözünürlük değil bunu unutmayın, evet alacağın kart 1920x1200 bile oynatır oyunları. Ancak oyunlarda AA, AF, gibi çeşitli ekran kartını zorlayan ayarlar mevcut.

Kesinlikle monitöre aldanma, alabileceğin en güçlü ekran kartını al.

Şimdi HD 7870 bile günümüzdeki bütün oyunları oynatabilecek kapasiteye sahip, ancak Crysis 3 gelecek şimdi ve bunun gibi belki de çeşitli güçlü motora sahip oyunlar gelecek. Mesela Battlefield 4 oyunu. Frostbite 2 gibi güçlü motorlar var.

Bu oyunlar ekran kartını zorlar, mesela HD 7870 Crysis 3'ü en üst ayarda oynatamaz, ancak HD 7950 oynatabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
O çözünürlükte her oyunu 7870 gibi bir kart ile çok rahat oynarsın.

İyi bir monitör al derim. 23 inç, HD, 2ms bbir monitör ile oyunları tadı öyle bir çıkar ki :D

Ben 6850 ile Samsun S23B550V (425 TL) kullanıyorum. 6850 ile bile rahatlıkla oynuyorum. FPS çok düşer diye bekliyordum ama beklediğim gibi olmadı.

İyi bir ekran kartı alıyorsan iyi de bir monitörün olmalı. 7870 ve iyi bir monitör almanı öneririm.

mevsres kesinlikle haklı, hiç düşünmeden alabilirsin. 300, 400 TL arası bir monitör alırsın ilerde okadar önemli değil. Ayrıca aynı kartı kendim alacağım.

"Önemli değil kesinlikle" kelimesi kesinlikle yanlış. Nasıl önemli olmaz ya monitör. Tabi ki önemli monitör. Ben de 400 lira ekleyip süper bir ekran kartı alabilirdim ama gittim 425 liraya adam akıllı monitör aldım.

Her akşam sinema-melemen keyfi yaşıyorum. Biraz daha yüksek fps'de oynamak için görüntüden taviz verme bence. Sen tam bir bütçe versen çok daha iyi olur aslında.

Tamam işte kanka biz demiyoruz ömür boyu o monitörle idare et, eline para geçince en iyisini alırsın.

Şimdi elinde örneğin 900 TL var 400 monitör 500 ekran kartına vereceğine, 900 ekran kartına versin daha sonra yine 500 TL'ye monitör alsın.

Sonuç kullanıcı da memnun parçalar da. ;) Sen diyordun zaten onu hikayede, elmayı veriyor kedi de mutlu kırmızı başlıklı kız da mutlu. ;)

Ekran kartı daha önemli, monitöre göre ekran kartımı değiştiricek arkadaş! HD7950 de arkadaşta olan monitörde sıkıntı yaşatmaz. İleride de f/p konusunda başarılı bir monitör alır. +- 4, 5 sene istediği gibi oynar oyunlarını...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı