1449 TL'ye MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi alınır mı?

Hocam 1.4v fazla değil mi sizce de :D stabilite sorunu belki özünde bundan kaynaklı da olabilir.

Çıkabilirsiniz diye düşünüyorum. Zaten VRM beslemesi daha iyi. RAM'ler ama OC için en iyi tercih olmayabilir. T-Force iyi markadır ancak OC konusunda bir Crucial eder mi fikrim yok, bilmeden de yorum yapmak istemem.

Evet hocam 1.4V fazla lakin 1.2'nin altına indiğimde sistem boot etmiyor. 1.2 verdiğimde test yaptığımda hata çıkmıyor ama oyunda çökmeler meydana geliyor reset atıyor falan en son 1.325v'da sorun yaşamadım..

RAM'leri 3600 MHZ CL16 kullanabilmek müthiş olur, amacım bu yönde olmazsa da tekrar bütçe olduğunda RAM alacağım.

Evet hocam 1.4V fazla lakin 1.2'nin altına indiğimde sistem boot etmiyor. 1.2 verdiğimde test yaptığımda hata çıkmıyor ama oyunda çökmeler meydana geliyor reset atıyor falan en son 1.325v'da sorun yaşamadım..

Anlıyorum, VRM beslemeden olabilir bu da.

RAM'leri 3600 MHZ CL16 kullanabilmek müthiş olur, amacım bu yönde olmazsa da tekrar bütçe olduğunda RAM alacağım.

Amacınıza ulaşamazsanız diye bir RAM önereyim yine.

Evet hocam 1.4v fazla lakin 1.2'nin altına indiğimde sistem boot etmiyor. 1.2 verdiğimde test yaptığımda hata çıkmıyor ama oyunda çökmeler meydana geliyor reset atıyor falan en son 1.325V'da sorun yaşamadım.

RAM'leri 3600 MHz CL16 kullanabilmek müthiş olur, amacım bu yönde olmazsa da tekrar bütçe olduğunda RAM alacağım.

Tekrar RAM alacak olursanız Crucial en iyisidir. 3600 MHz CL14 kullanabilirsiniz.

Anlıyorum, VRM beslemeden olabilir bu da.

Evet hocam kafamdaki tam olarak buydu teşekkürler.

Amacınıza ulaşamazsanız diye bir RAM önereyim yine.

Aklımda Bu veya Bundan 2 tane vardı, ömürlük olur diye düşünüyordum.

Tekrar RAM alacak olursanız Crucial en iyisidir. 3600 MHz CL14 kullanabilirsiniz.
Yukarıda attığım RAM'lerde CL14'e OC yapılabilir mi hocam?

Evet hocam kafamdaki tam olarak buydu teşekkürler.

Aklımda Bu veya Bundan 2 tane vardı, ömürlük olur diye düşünüyordum.

Yukarıda attığım RAM'lerde CL14'e OC yapılabilir mi hocam?

Hangi RAM'ler? O kadar mesaj arasından bulamadım maalesef.

Geri
Yukarı