1449 TL'ye MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi alınır mı?

Hocam satma işi meşakkatli.. Elden olmadıktan sonra kimse kolay kolay almaz diye düşünüyorum, ee garantiside bitmek üzere o da ayrı eksi. Aydın'ın ilçesinde ikâmet ediyorum lokasyonda kötü.. Ben olsam RTX 3060 Ti alabilecekken neden RX 5700 XT alayım ki? Belki miningciler alır, mining performansı ne durumda bilmiyorum.
Kardeşim zaten miningciye satıyorsun.
Çoğu gelip alıyor kartını. İlan koymak bu kadar zor mu?
Daha 2 gün önce bir arkadaşa garantisiz 3 senelik RX 5700'ü 10.000 liraya sattırıp RX 6700 XT aldırdım. Gıcır gıcır kartı oldu, hem de %30-40 daha performanslı. Sen bilirsin, devam et o zaman kartınla.

1-2 sene öncesinde sorsaydın alınırdı fakat şu an B550 570 hatta 600 serisi çıkacakken 450 almak gereksiz masraf beklemeni veya 570 düşünmeni tavsiye ederim.

Kardeşim zaten miningciye satıyorsun.
Çoğu gelip alıyor kartını. İlan koymak bu kadar zor mu?
Daha 2 gün önce bir arkadaşa garantisiz 3 senelik RX 5700'ü 10.000 liraya sattırıp RX 6700 XT aldırdım. Gıcır gıcır kartı oldu, hem de %30-40 daha performanslı. Sen bilirsin, devam et o zaman kartınla.

Önceki mesajda belirttiğim gibi mining performansını bilmediğim için alıcı sayısının ne kadar olduğunu bilmiyordum. Bakalım biraz düşüneyim, teşekkür ediyorum.

1-2 sene öncesinde sorsaydın alınırdı fakat şu an B550 570 hatta 600 serisi çıkacakken 450 almak gereksiz masraf beklemeni veya 570 düşünmeni tavsiye ederim.

MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi satın aldım hocam. Yeni çıkacak olanlara bütçem dayanmaz. Şu an için planım bu sistem bir müddet idare etsin, işlemciden sıkıntı çektiğim vakit 5950X falan yükseltmesi yaparım ta ki kullanılamaz hâle gelene kadar. Yakın vadede o duruma geleceğini düşünmüyorum.

2 hafta önce 1389 liraya aldım bende. Kesinlikle alınır diye düşünüyorum.

Öncelikle hayırlı olsun, kullanma fırsatınız olduysa memnun musunuz? Bir problem ile karşılaştınız mı? Evet, fiyat grafiğini incelediğimde o fiyat bandını görmüştüm iyiye kapatmışsınız bence.

Şuradaki AMD AM4 VRM sınıfı listesi göre şu an kullandığım anakart B450 giriş seviyesi, OC performansı rezalet bir anakart. Zaten listede de son sırada :D
Örneğin işlemciyi Manuel olarak all Core 4.2 GHz 1.40V bile versem bile stabil olmuyordu.
En son 4.15 GHz 1.325V stabilize sağlamıştım. (Silikon kaliteside önemli tabii benimki soğutucu almadan önce yaptığım bir testte 95 dereceleri görüyordu ve Bronz çıkmıştı)
Acaba anakart değişince, işlemci keza RAM'de de öyle şu anki değerlerin üzerine çıkabilir miyim sizce?

Arkadaşlar tekrardan merhaba. Anakartım dün elime ulaştı. Bugün hevesle CPU ve RAM için testlere başladım.
Eski anakartta CPU'ya 1.2V'dan aşağı verdiğimde sistem hiçbir şekilde boot etmiyordu mecbur BIOS pilini çıkartmak suretiyle BIOS sıfırlıyordum, şu an 4.2GHz için 1.15v verdim birkaç testten geçti ama sanki yetersiz voltajdan dolayı tam güç kullanamıyor gibi geldi. Core Temple ki Çarpanda (99,46 x42)'idi mesela o yüzden 1.20v olarak revize ettim ve şuan tam kullanımda.
RAM kanadında ise 3000MHz CL16 olan RAM'ler şu an 3600 MHz 16-19-19-19-39 ile çalışıyor. Birçok farklı frekans değerlerinde CPU ve RAM'ın Cinebench R20 ve R23 testlerini yaptım herhangi bir çökme vs. yaşamadım. Şu anda da AIDA64 ile CPU'yu stres testine aldım 20Dk'dır 55 derece sıcaklıkta bir çökme yaşamadım.
Prime95 testine alırsam çökeceğinden eminim. Açıkçası o testi yapmayı düşünmüyorum. Zaten sadece oyun oynuyorum, oyunlarda da CPU kullanımının %60'ı geçtiğini henüz görmedim. Şahsi fikrim o teste gerek olmadığı. Sizde düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.
Not ayarların son hali:
CPU: 4.2 GHz, 1.20v Offset modda +0.1V vererek ayarları yaptım.
RAM: 3600 MHz, 1800, 1T, 16-19-19-19-39 şeklinde ayarladım.
Eğer bu şekilde stabil bir değer elde edersem birazda CPU hız aşırtmasına yönelebilirim.
Açıkçası anakartın bu kadar fark ettireceğini düşünmüyordum. Teşekkürler.
@Sir Benjamin @NipponChemiConKYCap

Geri
Yukarı