144Hz 1ms 27" vs 75Hz 1ms 24"

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, bir yakınımdan monitör satın alacağım fakat elinde 2 monitör var. Her ikisi için de 1300₺ istiyor, birisi MSI Optix sanırım, 1ms 24" 144Hz, diğeri de ViewSonic veya Acer 27" 75Hz 1ms. Ben bu güne kadar hep 50Hz 102 ekran televizyon kullandım, büyük ekrana alışkınım fakat yeni bilgisayarımı aldığım günden beri ekran kartımın 50Hz seviyelerinde zorlandığını fark ettim bu nedenle yeni bir monitör arayışına girdim. Sizce hangisini almam daha mantıklı olur? 144Hz için biraz ekran boyutundan fedakarlık etmek mi yoksa rahatına düşkün olup 75Hz ile yetinmek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, bir yakınımdan monitör satın alacağım fakat elinde 2 monitör var. Her ikisi için de 1300₺ istiyor, birisi MSI Optix sanırım, 1ms 24" 144Hz, diğeri de ViewSonic veya Acer 27" 75Hz 1ms. Ben bu güne kadar hep 50Hz 102 ekran televizyon kullandım, büyük ekrana alışkınım fakat yeni bilgisayarımı aldığım günden beri ekran kartımın 50Hz seviyelerinde zorlandığını fark ettim bu nedenle yeni bir monitör arayışına girdim. Sizce hangisini almam daha mantıklı olur? 144Hz için biraz ekran boyutundan fedakarlık etmek mi yoksa rahatına düşkün olup 75Hz ile yetinmek mi?
Amacınız oyun oynamak ise 144Hz alınmalı boyutuna alışırsınız. Eğer ki ben film izleyeceğim sadece derseniz 27" olanı alabilirsiniz

Hocam tek amacım size faydalı olmak. Eğer para vererek monitör alacaksanız yani hediye veya bedava değilse 144 Hz'nin altında monitör almayın.
Yani aslında yarı hediye yarı satın alım, ortalama piyasasının bi 300-400₺ altında satın alacağım, kendisi de yeni satın almıştı Kıbrıs'a taşınmak zorunda olduğu için satıyor.

Amacınız oyun oynamak ise 144Hz alınmalı boyutuna alışırsınız. Eğer ki ben film izleyeceğim sadece derseniz 27" olanı alabilirsiniz
Oyun oynuyorum fakat FPS oyunları oynamıyorum, daha çok Moba ve hikayeli oyunlar oynuyorum.

FPS oynuyla hiç oynamam derseniz 75Hz alın yeterli. MOBA gibi oyunlarda Hz farkı pek işe yaramıyor.
Satacak olan tanıdığıma ilettim 27" 75Hz olanı alayım diye, hadi sana düz 1.000₺ yaptım dedi :D Ay başında Kıbrıs'dan dönecek, bir aksilik olmazsa alıyorum monitörü, teşekkürler.

Geri
Yukarı