Çözüldü 144Hz alamama

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigitkun

Hectopat
Merhaba, yeni bir monitör almıştım 144Hz 1ms özelliği vardı ama bilgisayarıma bağladıktan sonra 60 Hz aldığımı gördüm display airport girişi ile 144Hz alacağımı söylediler ama kasamda öyle bir giriş bulamadım ne yapabilirim?

Çözüm
Hocam arama kısmına gelişmiş görüntü ayarları yazınız. Ardından ekran 1 görüntü bağdaştırıcısı özelliklerine tıklayınız. Çıkan ekranda monitör sekmesine tıklayıp. 144 Hz seçin ve uygula deyin.
Ayrıca Display Port kablosunu ekran kartının Display Port girişine takın.
doğru HDMI kullanıyorum ama ekran kartımda öyle bir giriş bulamadık ekran kartım : amd radeon r7 200 series monitörüm : ASUS TUF gaming vg24v
Ekran kartında DVI-D portu var. O portu kullanarak Dual Link özellikli bir DVI-D kablosu ile 144 Hz alma ihtimalin var.

Doğru HDMI kullanıyorum ama ekran kartımda öyle bir giriş bulamadık ekran kartım: AMD Radeon R7 200 series monitörüm: ASUS TUF Gaming VG24v.

Hocam HDMI kablo ile de 144 Hz alınabilir. Fakat ekran kartınız HDMI portu en fazla 120Hz destekliyor.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    231,5 KB · Görüntüleme: 29
Evet ancak ekran kartının HDMI portunun sürümü 1.2. Gerçi tam model vermemiş. HDMI 1.2 ile 144 Hz almak mümkün değil.
ben biraz araştırdım da apu falan muhabbeti var onu pek bilmiyorum benim ekran kartım gpu
Öyle bir şey yok. HDMI kablosu kullanıyorsanız 120 Hz'de kalırsınız. Ekran kartı ve monitör modeliniz nedir?
üstte söyledim bakarsanız sevinirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı