144Hz devri bitiyor mu?

Evet evet, bitiyor. Hatta üretimleri bile durdurulacak o monitörlerin. Arkadaşlar önce bir 60HZ devri bitsin. 75HZ devri başlasın. Sonra biter. Hatta evinde tüplü monitör olan bile çok fazla insan var. Zaten 144HZ monitör alabilen bir insanın bilgisayarının da 144 FPS verebilmesi gerek. O kadar parası olan bir insan zaten 144HZ alacağına en yüksek kaç HZ destekleyen bir monitör varsa onu alsın.

Steam'de hala daha en çok kullanılan ekran kartı 1050 Ti ve 1060ken 144 Hz devrinin şu an bitme ihtimali var mı şahsen 240 Hz monitör kullanan biri olarak söylüyorum Valorant CS dota lol vs. gibi oyunlar haricinde hangi yüksek grafik açık dünya oyunlarda 100 fps yi geçebiliyor ki doğru düzgün kartlar 3080 3090 ın yoksa.

Yeni çıkmış A seviye oyunlarda rtx 3070 le 120 üstünü göremiyorum 1440p de , ulaşamıyoruz ki devrini bitirelim.Ray tracing açarsan zaten bırak 144 dü 60 lardasın.

Ne gibi durumlarda yetmiyor mesela hocam?
Ben de merak ettim valla. :D
E sporcu falan değilsen boş iş ya gerçekten masraf.
Yüksek Hz daha akıcı oyun deneyimi ve daha az kırılma sunuyor. İşin açığı daha önce 240 Hz'e canlı olarak bakmayan birisi için dediğiniz gibi 144 Hz gayet yeterli fakat profesyonel seviyede FPS oyunları oynamaya çalışıyorum ve 240 Hz deneyimledim gidip bir mağazada. Diyeceğim şey şudur; benim 144 Hz resmen akıcı degilmis kırılmali bir görüntü veriyormuş. 240 Hz'in sunduğu mouse kontrol, keskinlik ve hissiyat süper bir şeydi. Belki komik gelebilir ama benim 144 Hz şuan gözüme kasıyor gibi geliyor :). İşte yetmiyor diye bu yüzden diyorum. Şahsi görüşüm bence yüksek Hz sadece E sporcular için değil herkes için gerekli, tabi yeterli sisteme sahipse. Ben sadece rekabetçi oyunlar için alma peşindeyim başta da belirttiğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı