144Hz HDMI kablo önerisi

178'e çıkabiliyorsan bu yine Paugge öneririm.
Diğer markalar konusunda pek bir bilgim yok açıkçası.

Ben 100'e satıyorum. Kendim halihazırda kullanıyorum bir sorunu yok. Sadece NVIDIA karta geçtiğimden DP kablo alacağım.
Gsync bu kadar önemlimi gerçekten

178'e çıkabiliyorsan bu yine Paugge öneririm.
Diğer markalar konusunda pek bir bilgim yok açıkçası.

Ben 100'e satıyorum. Kendim halihazırda kullanıyorum bir sorunu yok. Sadece NVIDIA karta geçtiğimden DP kablo alacağım.
Bende dp varken gsync açsamda fark yoktu gözümde direk mprt açıyordum 1 ms olsun diye

G-Sync bu kadar önemlimi gerçekten

Hayır önemli değil aslında. Ben de muhtemelen hiç kullanmayacağım bu özelliği ama yine de elimin altında bulunması iyi olur. Çünkü bazı hikayeli oyunda açmak görüntüdeki yırtılmaları engelleyebiliyor.
AMD kartım varken FreeSync hiç açmadım mesela HDMI kablo ile.

Benim gibi çoğunlukla FPS yani CS ve Valorant tarzı oyunlar oynuyorsan açılmaması tavsiye edilir input lagı az da olsa arttırdığı için.
Yani eğer hikayeli oyunlar oynuyorsan ve FPS'teki dalgalanmalardan dolayı görüntüde yırtılma yaşıyorsan G-Sync açmak isteyeceğin bir şey.

Bende DP varken G-Sync açsamda fark yoktu gözümde direk MPRT açıyordum 1 ms olsun diye

Sen monitörün özelliklerindeki 1 ms MPRT ayarı var ondan bahsediyorsun sanırım. Bu G-Sync ve FreeSync'in o teknoloji ile alakası yok farklı şeyler.
Görüntüde yırtılma yaşamıyorsan zaten G-SYNC gözle görülebilir bir şey değil.

Hayır önemli değil aslında. Ben de muhtemelen hiç kullanmayacağım bu özelliği ama yine de elimin altında bulunması iyi olur. Çünkü bazı hikayeli oyunda açmak görüntüdeki yırtılmaları engelleyebiliyor.
AMD kartım varken FreeSync hiç açmadım mesela HDMI kablo ile.

Benim gibi çoğunlukla FPS yani CS ve Valorant tarzı oyunlar oynuyorsan açılmaması tavsiye edilir input lagı az da olsa arttırdığı için.
Yani eğer hikayeli oyunlar oynuyorsan ve FPS'teki dalgalanmalardan dolayı görüntüde yırtılma yaşıyorsan G-Sync açmak isteyeceğin bir şey.

Sen monitörün özelliklerindeki 1 ms MPRT ayarı var ondan bahsediyorsun sanırım. Bu G-Sync ve FreeSync'in o teknoloji ile alakası yok farklı şeyler.
Görüntüde yırtılma yaşamıyorsan zaten G-SYNC gözle görülebilir bir şey değil.
Yırtılma yok cok ve fps tarzı oyunlar oynuyorum hdmı daha akıcı geldi bana

Akıcılık konusunda bir fark olacağını hiç zannetmiyorum ama kalitesiz kablolar kullandıysan ondan kaynaklı bir sorun yaşamış da olabilirsin.
Monitörün kutusunun içinde yolladıklarını kullandım hdmı kadar akıcı değildi

Akıcılık konusunda bir fark olacağını hiç zannetmiyorum ama kalitesiz kablolar kullandıysan ondan kaynaklı bir sorun yaşamış da olabilirsin.
Dediğiniz pauge dp mi daha iyi yoksa 2.1 hdmı mı sizce?

Monitörün kutusunun içinde yolladıklarını kullandım HDMI kadar akıcı değildi

Dediğiniz pauge DP mi daha iyi yoksa 2.1 HDMI mı sizce?

Dediğim gibi daha iyi ya da daha kötü diye bir şey diyemem. Sonuçta ikisiyle de aynı Hz ve aynı kalitede görüntü alacaksın. Tek fark DP ile G-SYNC açabileceksin.
Monitörün kutusunda gelen kablolar kalitesiz olabiliyor ya da sana sorunlu ürün denkgelmiştir. İlan açıklamasında da belirttiğim gibi ilk monitörün yanında gelen kabloyu kullandığım zaman bende görüntüde gidip gelmeler oluyordu. Sonradan Paugge HDMI alınca bir daha öyle bir sorun yaşamadım.

Yani demem o ki Eğer G-SYNC açmam diyorsan daha ucuza Paugge HDMI al, eğer G-SYNC açabilirim diyorsan biraz daha verip Paugge DP al.

Geri
Yukarı