144Hz monitör 120 Hz veriyor

Fikotakya

Hectopat
Öncelikle herkese selamlar umarım keyfiniz yerindedir. Benim 144Hz monitörüm var ama kablomdan dolayı 120Hz alıyorum AMD driverından 137Hz yaptım ekran ayarlarından ama normalde 120Hz 137Hz çektim arada 1sn monitörün bazı yerlerinde gidip gelmeler oluyor nasıl desem karıncalanma oluyor belli yerlerde bu monitöre zararı olur mu ya da başka bir şeye pek olacağını sanmıyorum ama yine de bir sorayım dedim bilen birilerinden duymak daha iyi olur diye düşündüm.

APU sistem olduğu için anakarta mı bağlıyorsun? Anakart 120Hz üzerini desteklemiyor olabilir. Monitör HDMI üzerinden 144Hz vermiyor olabilir. Hiç detay vermiyorsun ki sorunun kaynağını bulalım.

Kablo, giriş çıkış portlarını değiştirmiyor, dünyanın en iyi kablosu da olsa anakart desteklemiyorsa fark etmez. Emin olmadan kablo satın aldırmayın insanlara.

DisplayPort'ya da destekliyorsa HDMI 2.1 kullanın.

Taamdır bakacağım ona bir.

APU sistem olduğu için anakarta mı bağlıyorsun? Anakart 120Hz üzerini desteklemiyor olabilir. Monitör HDMI üzerinden 144Hz vermiyor olabilir. Hiç detay vermiyorsun ki sorunun kaynağını bulalım.

RAM Corsair CL18 3600 MHz SSD modeli Corsair M.2 SSD 480GB ekran kartı Vega 11 anakart B450M S2H V2 işlemci Ryzen 5 3400G.
APU sistem olduğu için anakarta bağlıyorum.

Geri
Yukarı