Çözüldü Casper Excalibur M.E238FHD-G monitör maksimum 120 Hz veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mellifluous1

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar https://www.hepsiburada.com/casper-...r-p-HBCV00002Z6L30?url_src=and-product-detail bu monitörü Vodafone Yanımda'dan aldım ve 2 aydır kullanıyorum. Kutu içinden hem HDMI hem de DP kablosu çıktı. HDMI girişinde 144Hz destekler yazdığı halde laptopuma bağladığım zaman maksimum 120Hz gösteriyor. DisplayPort'u denemedim laptop olduğu için. Laptopumun kendisi 144Hz, 200Hz monitöre bağladığım zaman neden 120 Hz veriyor?

Çözüm
Arkadaşlar https://www.hepsiburada.com/casper-...r-p-HBCV00002Z6L30?url_src=and-product-detail bu monitörü Vodafone Yanımda'dan aldım ve 2 aydır kullanıyorum. Kutu içinden hem HDMI hem de DP kablosu çıktı. HDMI girişinde 144Hz destekler yazdığı halde laptopuma bağladığım zaman maksimum 120Hz gösteriyor. DisplayPort'u denemedim laptop olduğu için. Laptopumun kendisi 144Hz, 200Hz monitöre bağladığım zaman neden 120 Hz veriyor?
Sorunun sizden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum benim laptopa hdmi ile bağlayıncada 120 hz alıyor max. Monitör 144hz. DP kablosunu kullanın.
Kardeşim neyin saçmalığı olur? Prensibe bakacaksın. Ekran kartının çıkışta verdiği yenileme hızı sabitse ki bence sabittir bazı modellerde farklı oluyor yüksek yenileme hızı alınabiliyor nadiren, bu durum normaldir. Çıkışın desteklediği HZ miktarını araştıracaksın. Laptop ekran kartları masaüstü ekran kartı mantığıyla çalışmıyor. Hangi dizüstü marka modeli kullanıyorsun?
Abra A7 V13.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu cihazı kullanıyorum.

Verdiği hızın kabloyla değil, laptopla alakası var. Laptopunuzun HDMI bilgilerine göre verebileceği max hızı öğrenebilirsin.
Cihazımın HDMİ girişi 2.0

Dosya Ekleri

• HDMI.png
    HDMI.png
    531,3 KB · Görüntüleme: 25
Monitörde HDMI 1.4 var ve bu en yüksek 1080p@144 Hz desteklediğine işaret eder. 200 HZ'e bu monitörde sadece Display Port ile ulaşabilirsin. Display Port 1.2 var. Display Port 1.2 ise 1080p@240 HZ'e kadar destek sunar.
Aşağıdaki kabloyu al bundan sonra da Casper, Monster gibi markaları almaya devam et(!)

Monitörde HDMI 1.4 var ve bu en yüksek 1080p@144 Hz desteklediğine işaret eder. 200 Hz'e bu monitörde sadece DisplayPort ile ulaşabilirsin. DisplayPort 1.2 var. DisplayPort 1.2 ise 1080p@240 Hz'e kadar destek sunar.
Aşağıdaki kabloyu al bundan sonra da Casper, Monster gibi markaları almaya devam et(!)

Hocam arkadaşın monitörü 1080p zaten. Ve 144 Hz alamıyorum diyor sorun HDMI kablosunda 2.0 ise alması gerek. Ama ne de olsa DP kökten çözüm.

Hocam arkadaşın monitörü 1080p zaten. Ve 144 Hz alamıyorum diyor sorun HDMI kablosunda 2.0 ise alması gerek. Ama ne de olsa DP kökten çözüm.
Güzel kardeşim anlamıyor musun monitörde HDMI 2.0 yok adamlar HDMI 1.4 koymuş 200 HZ'lik monitöre.

Tam yazmak üzereydim sen yazdın teşekkür ederim.

Güzel kardeşim anlamıyor musun monitörde HDMI 2.0 yok adamlar HDMI 1.4 koymuş 200 HZ'lik monitöre.
Usta sorun şu an 200hz almam değil. Sorun hdmi ile 144hz alamamam. 1.4hdmi 144hz desteklemiyor mu ?

Tam yazmak üzereydim sen yazdın teşekkür ederim.

Usta sorun şu an 200hz almam değil. Sorun hdmi ile 144hz alamamam. 1.4hdmi 144hz desteklemiyor mu ?
Monitorün HDMI çıkışı 120 Hz'e kilitli. 120 HZ ve üstü alabilmen için Display Port çıkışını kullanman gerekiyor. Anladınız mı absürtlüğü?

Yeni konular

Geri
Yukarı