144Hz TN panel monitör tavsiyesi

zirefine

Centipat
Arkadaşlar 144Hz TN monitörde karar kıldım. FPS oyunları oynadığım için 144 Hz G-Sync destekli güzel bir TN monitörü var mı? Maksimum 2.5 bin TL bütçem var aradım bulamıyorum. Çok kararsız kaldım.

AOC 24G2U olabilir. 0 ölü piksel garantisi de var hem AOC monitörlerde. Aldığın yerle konuşup ölü piksel testi isteyebilirsin yollmadan önce yaparlar belki.

Şu da tercih edilebilir yukarıdaki arkadaşın önerisine alternatif.

AOC G2590PX 24.5" 1ms 144Hz (Analog+2xHDMI+Display) FreeSync Full HD Oyuncu Monitör

Neden TN panel tercih ediyorsunuz? Ben düşük tepki değerine sahip yüksek Hz değerlerinde IPS modeller olduğunu hatırlıyorum ondan sordum. Aynı özelliklere sahip TN ve IPS ekran olsa görüşünüz değişir miydi?

Arkadaşlar 144Hz TN monitörde karar kıldım. FPS oyunları oynadığım için 144 Hz G-Sync destekli güzel bir TN monitörü var mı? Maksimum 2.5 bin TL bütçem var aradım bulamıyorum. Çok kararsız kaldım.
Asus Tuf Gaming VG27VQ, Tavsiye ederim hem 165Hz.
Asus Tuf Gaming VG27VQ, Tavsiye ederim hem 165Hz.
Tn panel değil ama şuan en iyi alınacak cihaz bu.

Neden TN panel tercih ediyorsunuz? Ben düşük tepki değerine sahip yüksek Hz değerlerinde IPS modeller olduğunu hatırlıyorum ondan sordum. Aynı özelliklere sahip TN ve IPS ekran olsa görüşünüz değişir miydi?
nerdeyse piyasadaki bütün herkes Tn monitör kullanıyor Twitchte özellikle tek tek baktım. İps alıcaktım normalde Aoc 24G2U düşünüyordum ama oyun için Tn daha mantıklıymış sanırım o yüzden fikrim değişti ama hala fikirlere açığım yardımınızı bekliyorum
İps ekranla Tn ekran arasında kaldım zaten net bir karar veremedim hala. Genelde ben oyun amaçlı kullanıyorum bilgisayarı

2.500 TL güzel bir bütçe ben size IPS önereceğim çünkü o fiyata istediğiniz özelliklere daha canlı ekranla sahip olabilirsiniz. Sizin için bakacağım :)
Çözünürlük ve boyut olarak ne dünüşüyorsunuz?
Eğer G-Sync önemli değil derseniz yukarıda arkadaşların bahsettiği AOC monitörler güzeldir ama ben de size şunu önerebilirim,

Son düzenleme:
nerdeyse piyasadaki bütün herkes Tn monitör kullanıyor Twitchte özellikle tek tek baktım. İps alıcaktım normalde Aoc 24G2U düşünüyordum ama oyun için Tn daha mantıklıymış sanırım o yüzden fikrim değişti ama hala fikirlere açığım yardımınızı bekliyorum
İps ekranla Tn ekran arasında kaldım zaten net bir karar veremedim hala. Genelde ben oyun amaçlı kullanıyorum bilgisayarı
Yalnız şöyle bir ayrıntı var. Twitchdeki yayıncılar genelde 2 yada 3 monitör kullanırlar. Örn yayıncı PG258Q 240hz TN panel bir monitör kullanırken diğer 2 monitörü genelde hep 2k yada IPS panel olur. Eğer böyle bir imkanınız var ise bir şey diyemem. Ama hem fps hem AAA hem günlük kullanım olsun mixed bir kullanıcı iseniz 3 4 ms gecikme sürelerine sahip IPS paneller mevcut. Ama derseniz ki sadece fps competitive tarzı oyunlar oynuyorum o zaman TN panel mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı